Strážník v době svého volna poznal celostátně hledaného muže

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
Strážník v době svého volna poznal celostátně hledaného muže - fotografie
vloženo: 17.května
348x


17.5.2016 Strážník v době svého volna poznal celostátně hledaného muže

V době, kdy si měl jeden z pražských strážníků užívat zaslouženého odpočinku, poznal v jednom z mužů celostátně hledanou osobu, na kterou byl vydán příkaz k zatčení. Muže zadržel a předal kolegům ze státní policie.

Oba muži se potkali v provozovně s rychlým občerstvením. Strážník okamžitě poznal muže, kterého v minulosti opakovaně řešil za různá protiprávní jednání. Proto se rozhodl využít svého oprávnění, prokázal se příslušností k městské policii a chtěl dotyčného zadržet. Mladý muž strážníka v civilním oblečení také poznal, nechtěl se však své svobody vzdát tak lehce, snažil se strážníka odstrčit a utéct. To se mu naštěstí nepodařilo. Strážník ho za pomoci hmatů a chvatů sebeobrany zpacifikoval, a protože u sebe neměl žádné prostředky, například pouta, aby ho mohl zajistit, zalehl ho na zem a držel ho tak až do příjezdu Policie ČR. Tu na žádost strážníka přivolal pracovník rychlého občerstvení. To, že se strážník ve volnu nemýlil, potvrdila hlídka policie, která si čtyřiadvacetiletého muže převzala k dalšímu opatření. I tento strážník, stejně tak, jako všichni jeho kolegové, kteří v době svého osobního volna prokázali, že jim bezpečnost v metropoli lhostejná, bude finančně oceněn ředitelem městské policie.

Autor: Městská policie hlavního města Prahy


Městská policie hlavního města Prahy

Zdroj:
Městská policie hlavního města Prahy - Usilujeme o to aby pořádek a bezpečí nebyly jen prázdné pojmy.

Domovská stránka: http://www.mppraha.cz
Městská policie PrahaPolicie ČR

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?