Praha 5 pokračuje ve zvyšování bezpečnosti na školách, chystá stavební opatření

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
 Praha 5 pokračuje ve zvyšování bezpečnosti na školách, chystá stavební opatření - fotografie
vloženo: 12.května
164x


Pátá městská část nechá v některých svých základních školách provést stavební bezpečnostní opatření a úpravy, které přispějí k jejich vyššímu zabezpečení. Práce budou provedeny v následujících měsících.

Pátá městská část nechá ve svých základních školách provést stavební bezpečnostní opatření, během nichž se zcela zrenovují či posílí stávající bezpečnostní prvky. Městskou část přijde zabezpečení škol na více jak 4,5 mil. Kč. Úpravy mají přispět k vyšší bezpečnosti zejména dětí.

 Podle potřeb konkrétních škol půjde většinou o zajištění kontroly vstupujících osob přes kamerový systém a videotelefony(videozvonky budou mít mobilní stanice pro družiny, ze kterých rodiče děti nejčastěji vyzvedávají, pokrývat budou i prostory školních hřišť a pozemků), generální klíče a instalace dveřních zavíračů - tak, aby nezůstávaly otevřené dveře. V řadě případů budou stavebně upraveny nebo vybudovány vrátnice, vjezdová vrata, vyměněny vstupní dveře, oplocení nebo řešena audio i video komunikace po celé budově. Součástí bude i osazení požárních čidel.

Rozsah a zaměření opatření, která vychází vstříc potřebám a požadavkům pedagogů i rodičů, i doporučením uvedených v bezpečnostním standartu MŠMT, určil ve spolupráci se školami Odbor bezpečnostní a prevence kriminality.

Stavební úpravy se budou týkat ZŠ Barrandov - Chaplinovo náměstí, ZŠ Barrandov II, FZŠ V Remízku FZŠ Drtinova, ZŠ Grafická, ZŠ Podbělohorská, ZŠ Kořenského, ZŠ Nepomucká, ZŠ Tyršova, ZŠ Waldorfská, ZŠ Radlická, ZŠ U Santošky.

Opatření naváží a doplní nedávné rozhodnutí radnice, která do svých základních škol objednala videozvonky. Jejich výroba právě probíhá - v návaznosti na stavební opatření budou instalovány v devíti školách. Konkrétně se jedná o základní školu Barrandov, Drtinova, Grafická, Podbělohorská, Kořenského, Nepomucká, Tyršova, Waldorfská a Radlická. „Videozvonky, které budou osazeny u všech vchodů do jednotlivých základních škol, umožní vizuálně zkontrolovat a identifikovat každou osobu přicházející do objektu, díky čemuž budou naše děti při pobytu ve škole zase o něco více chráněni,“ řekl již před časem starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).

Autor: TZ Praha 5 - Kancelář starosty


Úřad městské části Praha 5

Zdroj:
Úřad městské části Praha 5 - Úřad městské části Praha 5

Domovská stránka: http://www.praha5.cz/
Základní školy PrahaPožár PrahaPrevence kriminality

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?