Šlechtova restaurace se dočká rekonstrukce

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
Šlechtova restaurace se dočká rekonstrukce - fotografie
vloženo: 5.května
195x


Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém dubnovém zasedání souhlasilo se záměrem rekonstrukce Šlechtovy restaurace ve Stromovce. Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, radní hl. m. Prahy Jan Wolf, starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský a radní městské části Praha 7 Lenka Burgerová dnes přímo v areálu restaurace záměr opravy této kulturní památky představili.

„Šlechtova restaurace patří k významným pražským památkám a je proto naší povinností zrekonstruovat ji a vrátit jí tvář. Schválili jsme vypsání výběrového řízení na dodavatele a máme poměrně reálný plán celou rekonstrukci dokončit do konce roku 2018. Těším se, až se Šlechtovka opět stane centrem společenského života nejen pro Stromovku, ale i pro celou Prahu,“ uvedla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

Záměr realizovat veřejnou zakázku „Rekonstrukce Šlechtovy restaurace“ vychází z Programového prohlášení Rady hlavního města Prahy pro volební období 2014–2018. Se zahájením stavebních prací se počítá na konci letošního roku, hotovo by mělo být o dva roky později, tedy na konci roku 2018.

„Rekonstrukce Šlechtovy restaurace byla jednou z priorit nejen mých, ale celé současné Rady hlavního města Prahy. Tato myšlenka vyvstala vzápětí po Sametové revoluci, avšak po desetiletí zůstalo pouze u slov. A já jsem rád, že jsme konečně na prahu realizace tohoto ambiciózního projektu, který naváže na tradici místa pro společenská setkávání a pomůže oživit park Stromovka nejen pro rezidenty, ale všechny návštěvníky. Předpokládáme, že do konce roku 2018 otevře Šlechtovka své dveře veřejnosti,“ sdělil radní hl. m. Prahy Jan Wolf.

Areál Šlechtovy restaurace je kulturní památkou, zapsanou v ústředním seznamu kulturních památek České republiky. Po 2. světové válce však restaurace chátrala zcela bez využití, dvakrát vyhořela a v roce 2002 ji zasáhla povodeň. Předmětem rekonstrukce je historické jádro budovy (barokní sál, grotta, východní věž, západní věž, arkády a přístupové schodiště na terasu nad arkádami), přistavovaný zadní trakt hlavní budovy (východní a západní část), východní přístavba, západní přístavba a vedlejší budova. Dále jsou součástí projektu původní sklepy, opěrná zeď, altán a zpevněné plochy.

„Ke Královské dvoraně zvané Šlechtovka patří kaštanová zahrada, nesmírně příjemné místo, kam chodily celé generace Pražanů na pivo a limonádu. Také zahrada se dočká opravy, Praha 7 zorganizuje ve spolupráci s Magistrátem soutěž na její řešení. Rekonstrukce Šlechtovy restaurace je skvělý dárek k 750. výročí založení Stromovky, které budeme slavit v roce 2018, což je rok plánovaného dokončení rekonstrukce,“ doplnil starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Obrázek bez popisku Obrázek bez popisku

Obrázek bez popisku

Autor: TZ Praha 7


Úřad městské části Praha 7

Zdroj:
Úřad městské části Praha 7 - Úřad městské části Praha 7

Domovská stránka: http://www.praha7.cz
Rekonstrukce PrahaVolební obdobíStromovka

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?