Azylový dům v Prosecké ulici nevznikne kvůli nestabilnímu podloží vozovky

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
Azylový dům v Prosecké ulici nevznikne kvůli nestabilnímu podloží vozovky - fotografie
vloženo: 4.května
169x


Azylový dům v Prosecké ulici nevznikne kvůli nestabilnímu podloží vozovky

Prosecká 30 – azylový dům před rekonstrukcíBývalé vedení Městské části Praha 8 se rozhodlo i přes nesouhlas tehdejší opozice proměnit zchátralý bytový dům v Prosecké ulici v Libni na azylový dům pro lidi bez domova. Podepsalo již na tuto rekonstrukci smlouvu se zhotovitelem. V Prosecké ulici je však nestabilní podloží vozovky, která se v minulosti dokonce propadla. Technická správa komunikací hl. m. Prahy tak není schopná dát jasné stanovisko, zda a kdy budou moci tuto komunikaci využívat stavební technika a stroje, které jsou nutné pro úspěšný průběh rekonstrukce.

Městská část Praha 8 se proto rozhodla, že zruší plánovaný vznik azylového domu. Podařilo se jí dohodnout a finančně vyrovnat s původně vybraným zhotovitelem rekonstrukce, který ještě nezahájil stavební práce. „Odstoupili jsme od smlouvy na proměnu bytového domu v Prosecké ulici na azylový dům pro lidi bez domova, protože není jisté, že by rekonstrukce mohla být dokončena. Hrozilo by tak plýtvání finančními prostředky našich občanů,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Bytový dům v Prosecké ulici bude nyní předán Odboru správy majetku MČ Praha 8, který rozhodne o jeho dalším využití.

Autor: TZ Praha 8


Úřad městské části Praha 8

Zdroj:
Úřad městské části Praha 8 - Úřad městské části Praha 8

Domovská stránka: http://www.praha8.cz/
Rekonstrukce Praha

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?