Azylový dům v Prosecké ulici nevznikne kvůli nestabilnímu podloží vozovky

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
Azylový dům v Prosecké ulici nevznikne kvůli nestabilnímu podloží vozovky - fotografie
vloženo: 4.května
150x


Azylový dům v Prosecké ulici nevznikne kvůli nestabilnímu podloží vozovky

Prosecká 30 – azylový dům před rekonstrukcíBývalé vedení Městské části Praha 8 se rozhodlo i přes nesouhlas tehdejší opozice proměnit zchátralý bytový dům v Prosecké ulici v Libni na azylový dům pro lidi bez domova. Podepsalo již na tuto rekonstrukci smlouvu se zhotovitelem. V Prosecké ulici je však nestabilní podloží vozovky, která se v minulosti dokonce propadla. Technická správa komunikací hl. m. Prahy tak není schopná dát jasné stanovisko, zda a kdy budou moci tuto komunikaci využívat stavební technika a stroje, které jsou nutné pro úspěšný průběh rekonstrukce.

Městská část Praha 8 se proto rozhodla, že zruší plánovaný vznik azylového domu. Podařilo se jí dohodnout a finančně vyrovnat s původně vybraným zhotovitelem rekonstrukce, který ještě nezahájil stavební práce. „Odstoupili jsme od smlouvy na proměnu bytového domu v Prosecké ulici na azylový dům pro lidi bez domova, protože není jisté, že by rekonstrukce mohla být dokončena. Hrozilo by tak plýtvání finančními prostředky našich občanů,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Bytový dům v Prosecké ulici bude nyní předán Odboru správy majetku MČ Praha 8, který rozhodne o jeho dalším využití.

Autor: TZ Praha 8


Úřad městské části Praha 8

Zdroj:
Úřad městské části Praha 8 - Úřad městské části Praha 8

Domovská stránka: http://www.praha8.cz/
Rekonstrukce Praha

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Copyright © 2012 - 2016 Praha na Dlani - informační portál pro Prahu Košile na míru

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?