Vinylové podlahy Expona Domestic

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
Vinylové podlahy Expona Domestic - fotografie
vloženo: 11.července
436x


Vinylové podlahy Expona Domestic – moderní podlaha snadno a rychle

Vybíráte nové vinylové podlahy? Pokud ano, určitě budete souhlasit s tím, že se jedná o záludný úkol. Abyste dobře vybrali, měli byste nastudovat spoustu nových informací. Rádi vám s tím pomůžeme! Začtěte se do následujících řádků a již za pár minut budete o vinylových podlahách vědět podstatně více.

Víte, jaký je rozdíl mezi heterogenní a homogenní vinylovou podlahovou krytinou? V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o kvalitní vinylové podlaze. Představíme vám její výhody a podrobně se budeme věnovat vinylové podlaze Expona Domestic. Ta je jedním z nejkvalitnějších zástupců vinylových podlah na českém trhu.

Vinylová podlaha Expona Domestic - detail

Moderní podlahy do každého domu či bytu

Pokud máte chuť zmodernizovat bytové nebo komerční prostory, vinylové podlahy jsou na to ideální. Na výběr se nabízí mnoho různých designů, určitě si snadno zvolíte ten správný motiv pro vás. Podstatným kladem vinylových podlah je jejich ekonomická nenáročnost. Podlahy z vinylu vyjdou na mnohem menší sumu, než tomu je například u klasické dřevěné podlahy. Při výběru sledujte voděodolnost a dostatečnou třídu zátěže. Díky voděodolnosti můžete vinylovou podlahu využít i ve vlhkých prostorách, jako je koupelna či kuchyně. Třída zátěže vám zase určí, zda je krytina vhodná pro bytové či komerční prostory (kanceláře, prodejny, sklady, hotely, nemocnice...). Vhodný typ vinylové krytiny najdete v podstatě pro jakýkoli prostor.

  

Homogenní nebo heterogenní?

Rozdělení na tyto dvě základní skupiny je jednoduché. Vinylové podlahy podle složení rozlišujeme na homogenní (celovinylové) nebo heterogenní (složené z vrstev). Podlahy se dále dělí na vinylové dílce a vinylové role. Vinylové dílce dále můžeme roztřídit na celoplošně lepené, samolepící, volněpoložitelné a zámkové neboli plovoucí.

Vinylové podlahy Expona Domestic

Jednou z nejlepších vinylových podlah na českém trhu je i Expona Domestic. Vinylové podlahy Expona Domestic mají velice tichý a pružný došlap, který vám nebo vašim dětem dopřeje možnost nerušeného spánku či odpoledního relaxu.

Chcete mít podlahové vytápění? Nejlepší variantou je sáhnout po vinylové podlaze Expona Domestic. Tyto podlahy jsou totiž jedny z nejlepších pro tento druh vytápění. Také díky tomu, že kolekce Wood a Stone mají 2,00 mm nízkou konstrukční výšku.

Všechny kolekce jsou odolné proti vlhkosti a nečistotám a lze je snadno použít v koupelně a v kuchyni.

Díky vysoké užitné třídě jsou vhodné pro pokládku jak v bytové, tak komerční sféře.

Vybrat si můžete buď celoplošně lepené dílce, nebo dílce se zámkovým spojem.

Vinylové dílce Expona Domestic můžete zkrátka použít kdekoli.

Speciální úprava podlahy Expona Domestic

Díky speciálnímu ošetření polyueratonovou vrstvou povrchu jí nevadí vlhké prostředí ani voda. Nebude se vám nijak krabatět a nepříjemně vrzat při vyšší vlhkosti. Pro rodiny s malými dětmi máme další dobrou zprávu, Expona Domestic má mimořádnou mechanickou odolnost, vydrží hrající si děti i velký provozní nápor lidí v komerčních prostorách.

Na výběr máte vzory, barvy i materiál

Dlažba, kámen, dřevo a jiné stavební materiály, to je výčet toho nejzajímavějšího designu, které vinylové podlahy Expona Domestic nabízí.

Kolekce Expona Domestic Wood je rozdělena do 32 vzorů dokonalých imitací dřevin (klasický buk, dub a také moderní dřevinné vzory). Celková tloušťka dílce je 2,00 mm, tloušťka nášlapné vrstvy 0,40 mm, povrch krytiny je opatřen polyuretanovou vrstvou. Ostatní parametry jsou následující – hořlavost:  Bfl-s1, protiskluznost: R 10/DS, klasifikace odolnosti: 23/32/41.

Kolekce Expona Domestic Stone má naopak v hledáčku 18 vzorů kamene, mramoru, travertinu či imitaci plechů. Dílce mají stejné vlastnosti jako výše zmíněná kolekce Wood.

Kolekce SIMPLAY ACOUSTIC CLIC je rozdělena do 24 vzorů dřevin a kamene. Jedná se o plovoucí vinylovou podlahu s vynikajícími akustickými vlastnostmi. Kročejový útlum u této podlahy je 17 dB. Celková tloušťka dílce je 6,7 mm, tloušťka nášlapné vrstvy 0,40 mm, povrch krytiny je opatřen polyuretanovou vrstvou, hořlavost:  Bfl-s1, protiskluznost: R 10/DS, klasifikace odolnosti: 23/32. Útlum hluku je zajištěn zvukovou izolační podložkou, která je již součástí podlahoviny. Simplay Acoustic Clic je podlahovina vhodná na podlahové topení, je 100% voděodolná.

Kolekce SIMPLAY CLIC 10 obsahuje 22 vzorů dřevin a kamene. Opět se jedná o plovoucí podlahu, ovšem bez kročejového útlumu. Celková tloušťka dílce je 10 mm, ostatní parametry jsou totožné s kolekcí SIMPLAY ACOUSTIC CLIC. Vinylové zámkové podlahy Expona Clic 10 jsou komfortní, bezpečné, 100% recyklovatelné a vhodné pro prostory s dětmi a domácími mazlíčky. Vhodné pro kolečkové židle s kolečky pro elastické podlahy - typ W. Díky přesnosti výroby jsou podlahy vyráběny bez sražených hran či mikrohran, které jsou náročnější na údržbu a jsou živnou půdou pro bakterie a zdrojem nečistot.

Pokládka podlahy Expona Domestic

Expona Domestic je dodávána ve dvou základních druzích. První jsou celoplošně lepené dílce a druhá je zámková verze Expona Domestic Clic. Oba typy mají emisní certifikát AIR INDOOR COMFORT GOLD.

Celoplošně lepené dílce

Celoplošně lepené dílce se lepí pomocí speciálního lepidla. Nutností je dokonale hladký a vyrovnaný podklad a samozřejmě zkušenosti s pokládkou. Bez zkušeností hrozí, že pokládka nebude dokonalá a podlaha nebude plnit svojí funkci na 100 %. Pokud nemáte s pokládáním vinylové podlahy zkušenosti, přenechte ji raději profesionálům. Výsledná podlaha bude o poznání dokonalejší.

Speciální systém bez lepidla

Díky nosné desce se spojovacím systémem UNICLIC nemusí být vinylová podlaha Expona Domestic Clic pokládána za pomoci lepidla. Jedná se tedy o plovoucí podlahu, jako je tomu například u laminátu. Díky spojení dvou druhů krytin je podlaha Expona Domestic Clic doladěna do dokonalosti. Tato podlaha je také 100% voděodolná a velmi odolná vůči zatížení, můžete jí tedy použít nejen doma například v koupelně, ale i ve vytížených komerčních prostorách. Tloušťka se pohybuje jen kolem 5,2 mm. Podlaha je vhodná i na pokládku na rovnou dlažbu (není tedy potřeba podklad dokonale vyrovnávat).

 

Pořiďte si kvalitní vinylové podlahy Expona Domestic do vašeho domu. Ujišťujeme vás, že se vám vaše investice vyplatí a podlaha zůstane krásná po mnoho let.

Vinylové podlahy Expona Domestic - plancher.cz

Vinylové podlahy Expona Domestic - plancher.cz

Vinylová podlaha Expona Domestic - dekory

Vinylová podlaha Expona Domestic - dekory

Vinylová podlaha Expona Domestic - dekory

Autor: Plancher, s.r.o.

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Copyright © 2012 - 2016 Praha na Dlani - informační portál pro Prahu Košile na míru

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?