Novou radnici Prahy 7 navrhne vítěz architektonické soutěže

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
Novou radnici Prahy 7 navrhne vítěz architektonické soutěže - fotografie
vloženo: 10.srpna
99x


Praha 7 v letošním roce zrealizovala úspěšnou mezinárodní architektonickou soutěž na rekonstrukci budovy U Průhonu 38, která se stane novou radnicí městské části. Po vyhlášení výsledků soutěže a uplynutí lhůty pro případná odvolání vyhlásila rada městské části jednací řízení na zpracování projektové dokumentace.

„O zpracování projektu na novou radnici jsme podle pravidel architektonické soutěže jednali s účastníky, kteří se umístili na prvních třech místech. Hodnotící komise posuzovala nabídnutou cenu za projekt a umístění v architektonické soutěži. Nakonec uspěl ateliér, který vyhrál i v architektonické soutěži. Podařilo se nám tedy celý proces završit tím, že vítěz soutěže opravdu budovu navrhne. Pokládám to za velký úspěch v celopražském měřítku a za známku toho, že veřejná architektonická soutěž je tou správnou metodou, jak vybrat nejlepší projekt. Je to také potvrzení, že veřejná architektonická soutěž může skončit úspěšnou realizací a ne nějakou blamáží, jako se to bohužel v minulosti několikrát stalo,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Obě dodané nabídky byly formálně v pořádku, hlavními kritérii pro rozhodování hodnotící komise bylo pořadí umístění v architektonické soutěži a ekonomická výhodnost.

„Nová radnice má v tuto chvíli schváleného projektanta, který se může pustit do práce. Počítáme, že kompletní příprava projektové dokumentace by měla trvat zhruba půl roku. Po následném získání stavebního povolení a vysoutěžení generálního dodavatele začnou již samotné stavební úpravy. Rádi bychom stavbu spustili v průběhu příštího roku,“ doplnil radní Prahy 7 Pavel Zelenka.

Autor: TZ Praha 7


Úřad městské části Praha 7

Zdroj:
Úřad městské části Praha 7 - Úřad městské části Praha 7

Domovská stránka: http://www.praha7.cz
KomiseRekonstrukce Praha

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Copyright © 2012 - 2016 Praha na Dlani - informační portál pro Prahu Košile na míru

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?