Novou radnici Prahy 7 navrhne vítěz architektonické soutěže

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
Novou radnici Prahy 7 navrhne vítěz architektonické soutěže - fotografie
vloženo: 10.srpna
127x


Praha 7 v letošním roce zrealizovala úspěšnou mezinárodní architektonickou soutěž na rekonstrukci budovy U Průhonu 38, která se stane novou radnicí městské části. Po vyhlášení výsledků soutěže a uplynutí lhůty pro případná odvolání vyhlásila rada městské části jednací řízení na zpracování projektové dokumentace.

„O zpracování projektu na novou radnici jsme podle pravidel architektonické soutěže jednali s účastníky, kteří se umístili na prvních třech místech. Hodnotící komise posuzovala nabídnutou cenu za projekt a umístění v architektonické soutěži. Nakonec uspěl ateliér, který vyhrál i v architektonické soutěži. Podařilo se nám tedy celý proces završit tím, že vítěz soutěže opravdu budovu navrhne. Pokládám to za velký úspěch v celopražském měřítku a za známku toho, že veřejná architektonická soutěž je tou správnou metodou, jak vybrat nejlepší projekt. Je to také potvrzení, že veřejná architektonická soutěž může skončit úspěšnou realizací a ne nějakou blamáží, jako se to bohužel v minulosti několikrát stalo,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Obě dodané nabídky byly formálně v pořádku, hlavními kritérii pro rozhodování hodnotící komise bylo pořadí umístění v architektonické soutěži a ekonomická výhodnost.

„Nová radnice má v tuto chvíli schváleného projektanta, který se může pustit do práce. Počítáme, že kompletní příprava projektové dokumentace by měla trvat zhruba půl roku. Po následném získání stavebního povolení a vysoutěžení generálního dodavatele začnou již samotné stavební úpravy. Rádi bychom stavbu spustili v průběhu příštího roku,“ doplnil radní Prahy 7 Pavel Zelenka.

Autor: TZ Praha 7


Úřad městské části Praha 7

Zdroj:
Úřad městské části Praha 7 - Úřad městské části Praha 7

Domovská stránka: http://www.praha7.cz
KomiseRekonstrukce Praha

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?