Asistovat při převozu mužů do nemocnice, kteří byli pod vlivem drog, museli pražští strážníci

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
Asistovat při převozu mužů do nemocnice, kteří byli pod vlivem drog, museli pražští strážníci - fotografie
vloženo: 29.června
252x


29.6.2015 Asistovat při převozu mužů do nemocnice, kteří byli pod vlivem drog, museli pražští strážníci

Záchranáři požádali o pomoc strážníky při převozu dvou mužů do nemocnice, kteří byli pod vlivem drog. Celý příběh začal tím, že si dva mladí muži ve věku pětadvacet a sedmadvacet let vzali LSD.

Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že se v ulici Do Klukovic, Praha 5 na autobusové zastávce Grussova perou dva muži. Strážníci, kteří přijeli oznámení prověřit, zde spatřili, jak jeden muž leží na břiše a druhý na něm klečí a drží ho. Ten, který vypadal jako agresor, hlídce sdělil, že si společně vzali grogu LSD a kamarád po ní začal mít halucinogenní stavy a byl nebezpečný sobě a okolí. Proto ho chytil. Jeho kamarád, to co se děje kolem něho, vůbec nevnímal. Kolemjdoucí lidé strážníky informovali, že záchranná služba už je na cestě. Záchranáři poté oba muže naložili do sanitky a z obavy o své vlastní bezpečí, požádali strážníky o asistenci při převozu do nemocnice. A dobře udělali. Během jízdy se u jednoho z mužů opět projevily halucinogenní stavy a pokusil se opakovaně za jízdy ze sanitky vystoupit. Řidič sanitky proto vozidlo zastavil. Dotyčnému se v tu chvíli podařilo dveře sanitky otevřít a pokusil se vyběhnout na rychlostní silnici. V tom mu naštěstí strážníci za pomoci donucovacích prostředků zabránili. Za pomoci páky ho „svedli“ na zem a nasadili mu pouta. Ta mu byla sejmuta až v nemocnici poté, co začaly působit léky, které mu podal ošetřující lékař. Druhý z dvojice byl po cestě klidný. Halucinogenní stavy se projevily až v nemocnici. Začal být také agresivní a ohrožoval nejen sebe, ale i nemocniční personál. I proti němu museli strážníci použít hmaty a chvaty sebeobrany a nasadit pouta, aby ho uklidnili.

Autor: Městská policie hlavního města Prahy


Městská policie hlavního města Prahy

Zdroj:
Městská policie hlavního města Prahy - Usilujeme o to aby pořádek a bezpečí nebyly jen prázdné pojmy.

Domovská stránka: http://www.mppraha.cz
Záchranná službaAgreseDonucovací prostředky

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?