PRAHA 6: NOVÝ MEDIÁLNÍ KOLOTOČ KOLEM KAUZY S KONTAMINOVANOU VODOU JE OMYL

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
PRAHA 6: NOVÝ MEDIÁLNÍ KOLOTOČ KOLEM KAUZY S KONTAMINOVANOU VODOU JE OMYL - fotografie
vloženo: 25.června
193x


Praha – 25. 6. 2015 – Vedení městské části Prahy 6 opět musí uvést na pravou míru chybné informace, které se objevily v médiích ohledně kauzy s kontaminovanou vodou v části Dejvic a Bubenče.

Praha – 25. 6. 2015 – Vedení městské části Prahy 6 opět musí uvést na pravou míru chybné informace, které se objevily v médiích ohledně kauzy s kontaminovanou vodou v části Dejvic a Bubenče.

Zpráva, která se objevila v ČTK, že nedávnou kontaminaci vody v Praze 6 nezpůsobily splašky ze slepého kanalizačního ramene, ale průsak z kanalizace, která vede z Ústřední vojenské nemocnice, není přesná. Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 6 vystoupil ředitel Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Petr Mrkos, který potvrdil, že nešlo o slepé rameno, ale o kanalizaci vedoucí pod objektem Střešovické nemocnice. Jak už dříve uvedla epidemioložka ÚVN MUDr. Dana Hedlová není možné, aby se kontaminovaná voda z objektu nemocnice dostala do běžného vodovodního řadu.

Na žádost ředitele PVK Petra Mrkose následně média tuto zprávu opravila.

Podrobnější informace k procesu zpracování odpadních vod ÚVN viz: http://www.uvn.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=3981%3Aprohlaeni-uvn-k-lanku-zneitni-vody-mohlo-pochazet-take-ze-steovicke-nemocnice&catid=46%3Azpr-zajvosti&Itemid=98&lang=cs

S pozdravem

Ing. Libuše Stoklásková

vedoucí oddělení komunikace a vnějších vztahů

ÚMČ Praha 6

Autor: TZ Praha 6


Úřad městské části Praha 6

Zdroj:
Úřad městské části Praha 6 - Úřad městské části Praha 6

Domovská stránka: http://www.praha6.cz/

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?