X. Psí den na Praze 8

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
X. Psí den na Praze 8 - fotografie
vloženo: 24.června
213x


X. Psí den na Praze 8

X. Psí den v Praze 8Již X. psí den se uskutečnil na Praze 8. Do soutěže o Osmičkového voříška bylo přihlášeno celkem 46 psů, z nichž někteří (asi kvůli nervozitě) nakonec nedorazili. Přesto byla účast hojná a z 31 psů vybrala porota ve dvou kategoriích ty nejkrásnější a nejšikovnější.

Předsedkyní poroty byla herečka Lenka Zahradnická, za ÚMČ Praha 8 místostarostka Alena Borhyová a vedoucí Odboru kultury Libor Kálmán, dále Marcela a Kristýna Noskovi.

V 1. kategorii – voříšek starší 4 let, zvítězil Fred (4,5 let) paní Kristiny Šantrůčkové. Vítězem kategorie do 4 let se stal roční Richie s páníčkem panem Františkem Flášarem. Vítězem 2. kategorie – rozpoznatelná plemena bez průkazu původu, byl desetiletý dobrman Kevin paní Michaely Horké. Doplňkovou soutěž - Pejsek šikula, vyhrál díky svým dovednostem čtyřletý Miky paní Marie Novákové.

Nebylo vůbec jednoduché vybrat vítěze, všichni malí i velcí závodníci byli moc krásní a šikovní,“ říká místostarostka Alena Borhyová.

X. Psí den v Praze 8Mezi jednotlivými kategoriemi byl pro diváky připraven doprovodný program. Jako první začala ukázka psů Městské policie Praha, kteří již tradičně předváděli poslušnost a dovednost svých svěřenců. Druhou ukázku, kterou bylo ošetření psa, předvedl Pet Medic - zdravotnická a záchranná služba veterinární. Ta zároveň působila jako dozor při registraci a soutěži psů. Poslední zajímavostí programu bylo dogfrisbee. Marcela a Kristýna Noskovi předvedly dovednosti svých border kolií. V této disciplíně obě dosáhly ocenění jak v tuzemských, tak i mezinárodních soutěžích.

Každý voříšek, který se soutěže zúčastnil, dostal jako dárek psí pamlsek. Majitelé psů potom upomínkové předměty od ÚMČ Praha 8. Pro vítěze bylo připraveno 7 kg krmiva.

Na psí louce byl také stánek Miniazylu Voříškov, přechodného domova pro pejsky, jejichž majitelé už si je nemohou ponechat. Jedná se o nevšedně ekologický miniútulek. Vodu čerpají ruční pumpou ze studny, elektřinu nemají vůbec. Pokud byste chtěli tento útulek podpořit, bližší informace o podpoře naleznete na webových stránkách Voříškovu. Budou vděčni za každou pomoc.

X. Psí den v Praze 8 X. Psí den v Praze 8 X. Psí den v Praze 8

Fotogalerii ze psího dne naleznete na oficiálním FB Prahy 8.

Autor: TZ Praha 8


Úřad městské části Praha 8

Zdroj:
Úřad městské části Praha 8 - Úřad městské části Praha 8

Domovská stránka: http://www.praha8.cz/
Záchranná službaMěstská policie Praha

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?