X. Psí den na Praze 8

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
X. Psí den na Praze 8 - fotografie
vloženo: 24.června
207x


X. Psí den na Praze 8

X. Psí den v Praze 8Již X. psí den se uskutečnil na Praze 8. Do soutěže o Osmičkového voříška bylo přihlášeno celkem 46 psů, z nichž někteří (asi kvůli nervozitě) nakonec nedorazili. Přesto byla účast hojná a z 31 psů vybrala porota ve dvou kategoriích ty nejkrásnější a nejšikovnější.

Předsedkyní poroty byla herečka Lenka Zahradnická, za ÚMČ Praha 8 místostarostka Alena Borhyová a vedoucí Odboru kultury Libor Kálmán, dále Marcela a Kristýna Noskovi.

V 1. kategorii – voříšek starší 4 let, zvítězil Fred (4,5 let) paní Kristiny Šantrůčkové. Vítězem kategorie do 4 let se stal roční Richie s páníčkem panem Františkem Flášarem. Vítězem 2. kategorie – rozpoznatelná plemena bez průkazu původu, byl desetiletý dobrman Kevin paní Michaely Horké. Doplňkovou soutěž - Pejsek šikula, vyhrál díky svým dovednostem čtyřletý Miky paní Marie Novákové.

Nebylo vůbec jednoduché vybrat vítěze, všichni malí i velcí závodníci byli moc krásní a šikovní,“ říká místostarostka Alena Borhyová.

X. Psí den v Praze 8Mezi jednotlivými kategoriemi byl pro diváky připraven doprovodný program. Jako první začala ukázka psů Městské policie Praha, kteří již tradičně předváděli poslušnost a dovednost svých svěřenců. Druhou ukázku, kterou bylo ošetření psa, předvedl Pet Medic - zdravotnická a záchranná služba veterinární. Ta zároveň působila jako dozor při registraci a soutěži psů. Poslední zajímavostí programu bylo dogfrisbee. Marcela a Kristýna Noskovi předvedly dovednosti svých border kolií. V této disciplíně obě dosáhly ocenění jak v tuzemských, tak i mezinárodních soutěžích.

Každý voříšek, který se soutěže zúčastnil, dostal jako dárek psí pamlsek. Majitelé psů potom upomínkové předměty od ÚMČ Praha 8. Pro vítěze bylo připraveno 7 kg krmiva.

Na psí louce byl také stánek Miniazylu Voříškov, přechodného domova pro pejsky, jejichž majitelé už si je nemohou ponechat. Jedná se o nevšedně ekologický miniútulek. Vodu čerpají ruční pumpou ze studny, elektřinu nemají vůbec. Pokud byste chtěli tento útulek podpořit, bližší informace o podpoře naleznete na webových stránkách Voříškovu. Budou vděčni za každou pomoc.

X. Psí den v Praze 8 X. Psí den v Praze 8 X. Psí den v Praze 8

Fotogalerii ze psího dne naleznete na oficiálním FB Prahy 8.

Autor: TZ Praha 8


Úřad městské části Praha 8

Zdroj:
Úřad městské části Praha 8 - Úřad městské části Praha 8

Domovská stránka: http://www.praha8.cz/
Záchranná službaMěstská policie Praha

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Copyright © 2012 - 2016 Praha na Dlani - informační portál pro Prahu Košile na míru

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?