Vážně nevážně v Mazurské

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo
Vážně nevážně v Mazurské - fotografie
vloženo: 24.června
226x


Vážně nevážně v Mazurské

CAP Mazurská - beseda „Vážně, nevážně“ s Blankou TurturroPoslední předprázdninová beseda Vážně nevážně se uskutečnila 22. června 2015 v CAP Mazurská. Vzácným hostem byla Blanka Turturro, která je ztělesněním životního stylu Slow Food. Toto hnutí má pověst strážce kvalitních tradičních surovin, přípravy jídla i stolování. Téma besedy bylo „Chuť našich tradic, aneb jaké hodnoty zanecháváme svým potomkům“.

Dalším hostem besedy byl kuchař Jiří Napravil. Ten, společně se svými kolegy, předává tradice české kuchyně dalším generacím. Hostem byla i Julie Alterová, která spoluzaložila organizaci na sdílení hodnot tradičních řemesel, české kuchyně a další.

Paní Turturro se snaží způsob slow food stravování zavést i do školních jídelen. Úspěch slaví již ve dvou pražských základních školách.

Hodina besedy o mezigeneračním propojení byla pro mne velice zajímavá a rozhodně by si slova paní Turturro měla vzít k srdci řada rodičů,“ uvedla místostarostka Alena Borhyová.

Mezinárodní hnutí Slow Food bylo založeno už v roce 1986 Carlem Petrinim jako alternativa k tzv. fast food stravování. Toto hnutí usiluje o zachování tradiční a regionálních kuchyně a podporuje takový styl zemědělství, které je charakteristické pro lokální ekosystémy. Udržitelnost stravování a podpora malých místních podniků jsou v opozici ke globalizaci zemědělských produktů.

Audiozáznam z besedy je k nalezení na YouTube kanálu MČ Praha 8.

CAP Mazurská - beseda „Vážně, nevážně“ s Blankou Turturro CAP Mazurská - beseda „Vážně, nevážně“ s Blankou Turturro CAP Mazurská - beseda „Vážně, nevážně“ s Blankou Turturro CAP Mazurská - beseda „Vážně, nevážně“ s Blankou Turturro

Autor: TZ Praha 8


Úřad městské části Praha 8

Zdroj:
Úřad městské části Praha 8 - Úřad městské části Praha 8

Domovská stránka: http://www.praha8.cz/
Základní školy Praha

Přidej Zdarma Článek Další články sekce:

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?