23. ledna, 2018 - svátek má Zdeněk

MAŽIF IV.

Přidej zdarma pozvánku
Plakát MAŽIF IV.
Vstupné:100, - 200,-Kč
Místo:Městská knihovna Praha 1
Adresa:Mariánské nám.1/98
Městká část:Praha Staré Město

Festival židovské hudby MAŽIF IV. věnujeme 70.výročí konce 2.světové války a hodláme ho uvést od 22.4.- 27.4.2015 v Praze v Jeruzalémské a Španělské synagoze, v Betlémské kapli a velkém sále Městské knihovny v Praze 1.


Informace a kontakty pro akci: MAŽIF IV.
telefon:739020260
email:muzikajudaika@seznam.cz
www:Zobraz domovskou stránku
vstupenky:prodej vstupenek

Festival židovské hudby je určen všem, kteří chtějí lépe poznat židovskou kulturu, protože ta zaujímá právě svojí originalitou. Nabídneme posluchačům to nejzajímavější z oblasti hudby, která na rozdíl od převážné většiny festivalů čerpá ze zcela jiných pramenů a navazuje na žánr, který byl od nástupu fašismu až po konec totalitní ery u nás tzv. na indexu. Přesto si židovská melodika i žánrová rozmanitost v posledním desetiletí minulého století opět našla své místo na naší hudební scéně a zájem o ni neustále stoupá jak mezi interprety, tak mezi posluchači. Chceme židovskou hudbu přiblížet všem a to bez ohledu na národnost a náboženství.

 

MAŽIF bude spojovat nejen hudbu, interprety, umělce a myšlenky, ale především LIDI samotné...V době sílícího neonacismu a antisemitismu jde o veliké vyjádření podpory a účasti. Pevně věříme, že ve světě, který se pokouší pozbýt smyslu, zůstávají v platnosti univerzální lidské hodnoty.

 

PROGRAM

3.den festivalu MAŽIF IV. 26.4.2015

od 19:00 - 22:00

Městská knihovna Praha 1

Menorah - ČR

CM Capella - ČR

AndreaS - Slovensko

 

Carillon - ČR

Přidej zdarma pozvánku

Festivaly Praha a jejich termíny