23. května, 2018 - svátek má Vladimír

Vyšší moc

Přidej zdarma pozvánku
Plakát Vyšší moc
Vstupné:125,- Kč
Místo:Kino Lucerna
Adresa:
Městká část:Praha Praha

Vyšší moc

Lavina odkryje nejisté základy rodiny...

drama
Švédsko, Dánsko, Norsko 2014,
118min


Vyšší moc - fotogalerie

Informace a kontakty pro akci: Vyšší moc
www:Zobraz domovskou stránku

Více k filmu Vyšší moc

  • Premiéra: 22. 01. 2015
  • Režie: Ruben Östlund
  • Scénář: Ruben Östlund
  • Kamera: Fredrik Wenzel
  • Hudba: Ola Fløttum
  • Hrají: Johannes Bah Kuhnke, Lisa Loven Kongsli, Clara Wettergren, Vincent Wettergren, Kristofer Hivju, Fanni Metelius
  • Žánr: drama
  • Stopáž: 118 min

Děj a obsah filmu Vyšší moc (Force Majeure)

Provokativní a mezinárodně uznávaný švédský režisér Ruben Östlund přináší ve svém čtvrtém celovečerním filmu mrazivou psychologickou studii moderní rodiny. Po observačních povídkových dramatech (Mongoloid s kytarou, V moci davu) a znepokojujícím obrazu dětské šikany (Play), ve kterých s trpkým humorem zkoumá lidské jednání na hranici společenských pravidel, však Östlund zachází ještě dál. Ve snímku Vyšší moc reflektuje jednání lidí v nečekaných a životu nebezpečných situacích, kdy zavládne “primitivní“ instinkt přežití.

Čtyřčlenná švédská rodina cestuje do francouzských Alp, aby si při lyžování oddychla a nerušeně spolu strávila pár vzácných volných dní. Dovolenkovou idylu s hřejivým sluncem a zasněženými velkolepými horami však naruší mohutná lavina, řítící se během oběda na otevřenou restauraci na terase. Ebba chrání své vyděšené děti a zoufale volá na svého manžela Tomase, který však v panickém strachu utíká do bezpečí. Lavinová katastrofa se nakonec nekoná, avšak ze vzniklé sněžné mlhy se postupně vynořuje zahanbení, nejistota a výsměch. Manželství Tomase a Ebby i pokojný život rodiny visí na vlásku a Tomas vnitřně bojuje s vlastním selháním a všemožně se snaží obnovit svou napjatou úlohu otce.

Vyšší moc představuje existenciální drama o tradičních rolích muže a ženy v rodinném životě a jejich vzájemných očekáváních, které z nich vychází. Östlund za něj na MFF Cannes v roce 2014 obdržel Cenu poroty a nominaci na Hlavní cenu v sekci Un Certain Regard, kde se režiséři uchází o cenu za nejoriginálnější výpověď a výrazovou poetiku.

Kuba - Dovolená a zájezdy
Přidej zdarma pozvánku

Program kin v Praze a jejich termíny