27. května, 2018 - svátek má Valdemar

Whiplash

Přidej zdarma pozvánku
Plakát Whiplash
Vstupné:125,- Kč
Místo:Kino Lucerna
Adresa:
Městká část:Praha Praha

Whiplash

Andrew Neiman je devatenáctiletý jazzový bubeník, který sní o slávě, ale není si jistý tím, zda se jeho sny někdy naplní...

Drama
USA, 2014,
105 min


Informace a kontakty pro akci: Whiplash
www:Zobraz domovskou stránku

Více k filmu Whiplash

  • Režie: Damien Chazelle
  • Přístupnost: neomezená
  • Stopáž: 106 minut
  • Hudba: Justin Hurwitz
  • Jazyková verze: titulky
  • Hrají: Miles Teller, J.K. Simmons, Melissa Benoist,
  • Žánr: drama

Děj a obsah filmu Whiplash

Andrew Neiman je devatenáctiletý jazzový bubeník, který sní o slávě, ale není si jistý tím, zda se jeho sny někdy naplní. Pronásledovaný neúspěšnou spisovatelskou kariérou svého otce je rozhodnutý vystoupat až na samotný vrchol nejprestižnější hudební konzervatoře. Jednoho večera na Andrewa, který právě cvičí na bicí, narazí Terence Fletcher, dirigent, proslavený svým učitelským talentem ve stejné míře jako svými nemilosrdnými praktikami. Ačkoliv si spolu toho večera příliš mnoho nesdělí, probudí Fletcher v Andrewovi touhu dosáhnout svého cíle. K Andrewovu překvapení dalšího dne Fletcher požádá o to, aby byl Andrew přidělen k jeho kapele. Tento jediný čin mladíkovi navždy změní život.

Zpočátku je Andrew nucen fungovat pouze jako „záskok“ a otáčet partituru hlavnímu bubeníkovi. Ale na příští soutěži, které se kapela účastní, hlavní bubeník řízením osudu či něčím přičiněním ztratí svou partituru. Andrew, který zná celý part nazpaměť, dostane šanci hrát. Ačkoliv se tímto činem odcizí ostatním hudebníkům, kapela soutěž nicméně vyhraje a Andrew má šanci stát se Fletcherovým novým oblíbencem.

Přidej zdarma pozvánku

Program kin v Praze a jejich termíny