21. května, 2018 - svátek Monika

Bílý bůh

Přidej zdarma pozvánku
Plakát Bílý bůh
Vstupné:110,- Kč
Místo:Kino Světozor
Adresa:
Městká část:Praha Praha

Bílý bůh

Strhující nadčasový snímek o vztahu lidské a psí rasy získal hlavní cenu sekce Un certain regard na festivalu v Cannes 2014.

Drama
Maďarsko / Německo / Švédsko, 2014,
119 min


Informace a kontakty pro akci: Bílý bůh
www:Zobraz domovskou stránku

Více k filmu Bílý bůh

  • Režie: Kornél Mundruczó
  • Scénář: Kornél Mundruczó, Kata Wéber, Viktória Petrányi
  • Kamera: Marcell Rév
  • Hudba: Asher Goldschmidt
  • Hrají: Zsófia Psotta, Lili Monori, Gergely Bánki, Tamás Polgár, Orsolya Tóth, Kornél Mundruczó, János Derzsi, László Gálffi

Děj a obsah filmu Bílý bůh

Strhující nadčasový snímek o vztahu lidské a psí rasy získal hlavní cenu sekce Un certain regard na festivalu v Cannes 2014.

„Pouze až se dokážeme skutečně vcítit do pozice jiného živočišného druhu, budeme schopní složit svoje zbraně.“
Kornel Mundruczó

Hlavním hrdinou napínavého příběhu Bílý bůh o vztahu lidí a psů je kříženec Hagen, který je řízením osudu oddělen od svojí milující paničky, třináctileté Lili, a musí se naučit přežít v nelítostném světě psů bez domova. Bojuje proti zlým lidem a nakonec i o holý život, ale stále se snaží najít svou milovanou Lili. Brzy ovšem zjistí, že pes je možná nejlepší přítel člověka, opačně to ale neplatí. Ve strhujícím finále se Hagen postaví do čela dvousethlavé psí smečky, aby svým trýznitelům vrátil vše i s úroky.

Bílý bůh je alegorický příběh, během nějž hlavní psí i lidští hrdinové projdou zásadní proměnou, nabízí divákovi silný filmový zážitek, katarzi a smíření.

Díky napínavému příběhu a skvělé práci se zvířecími a lidskými herci je Bílý bůh film s velkým diváckým potenciálem. Zároveň jde o žánrový experiment, který kombinuje dobrodružný příběh s nadčasovým morálním poselstvím zpochybňujícím nadřazenost lidské rasy.

Bílý bůh - Ocenění: Na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes 2014 získal hlavní cenu v prestižní soutěžní sekci Un Certain regard.

Kornel Mundruczó v oficiálních materiálech k filmu říká, že si záměrně vybral namísto nějaké “lidské” menšiny psy, aby mohl o citlivém tématu, kterým je postavení znevýhodněných a slabých menšin v dnešní společnosti mluvit volněji. Psi ve filmu byly kdysi nejlepší přátelé člověka, ale ten je zradil a postavil se proti nim, proto musí sami začít bojovat a svá práva.

Přidej zdarma pozvánku

Program kin v Praze a jejich termíny