Městská část Praha Třeboradice

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo

Městská část Praha Třeboradice - základní informace

Městská část Praha Třeboradice znak městské části

Třeboradice jsou katastrálním územím Prahy. Je zde evidováno 21 ulic a 233 adres, má sídlo 152 firem. Sousedními městskými částmi jsou: Březiněves, Ďáblice, Čakovice a Miškovice. Ke dni 16. října 2006 bylo v Třeboradicích evidováno 702 obyvatel. Jsou součástí městské části Praha-Čakovice. V Třeboradicích leží nejsevernější bod Prahy.

Historie městské části Třeboradice

Podle pověsti sahá historie Třeboradic až do poloviny devátého století, kdy zde měl být srubový dvorec správce pšovské (mělnické) župy Slavibora. Měla se tu také narodit a prožít své dětství jeho dcera Ludmila, pozdější manželka prvního českého knížete Bořivoje a babička sv. Václava.

Třeboradice - Památky a významné objekty

Kostel Nanebevzetí Panny Marie: Kostel vystavěn v 1. pol 14. st. v gotickém stylu. Ve 3. čtvrtl. 18. st. prošel barokní přestavbou. Jednolodní obdélná stavba se čtvercovým presbytářem. Zařízení kostela rokokové z konce 18. st. Okolo kostela se původně nacházel hřbitov.

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?