19. dubna, 2019 - svátek má Rostislav

Hotel Meran - ubytování Václavské náměstí - firma v Praze

Hotel Meran se nachází v centru Prahy přímo na Václavském náměstí. Mimo ubytování jsme schopni zajistit i průvodcovské služby, půjčovnu automobilů, hotelový transport (letiště), směnárnu a parkoviště. WiFi, připojení k internetu zdarma.

Hotel Meran - ubytování Václavské náměstí - logo
telefon: +420 222 241 343

Hotel Meran*** je rodinný zrekonstruovaný hotel.Velkou výhodou je poloha: centrum Prahy - Václavské náměstí. Nabízí ubytování s velmi příjemnou atmosférou ve 20 pokojích různých velikostí. Hotel má 5 jednolůžkových, 10 dvoulůžkových a 5 třílůžkových pokojů. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, fén, TV, SAT, telefon s přímou provolbou, rádio, připojení na internet a minibar. Wi-fi připojení je zdarma.

Hotel Meran - ubytování Václavské náměstí - fotogalerie

>> Kontakty pro Hotel Meran - ubytování Václavské náměstí <<

Adresa:Václavské náměstí 825/27
 , Praha Nové Město

Telefon:+420222241343
Fax:+420 224 230 411

WWW:http://www.hotelmeran.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

U prezentace Hotel Meran není nastaveno žádné dopravní spojení.

K dalším hotelovým službám patří široká nabídka okružních jízd po Praze i po České Republice, prodej různých upomínkových předmětů, sekretářské služby, internetové spojení, směnárna, zprostředkování kulturních akcí, veškeré transfery, úschovna cenných předmětů, praní a žehlení prádla.

Parkování je možné v těsné blízkosti hotelu.

Historie hotelu Meran

Hotel Meran byl postaven rodinou Hájkových v letech 1895 – 1906 v proluce téměř minimální, nevhodné pro výstavbu hotelu. Přesto se stal společně s hotelem Šroubek architektonickým skvostem a ozdobou Václavského náměstí. Úmrtím otce v roce 1937 se stali dědici syn Julius a dcera Marie, tehdy dvou a tříletá.

Za okupace byl hotel ve vlastnictví Němců a byl pojmenován LUNA. Po válce, v roce 1945 byl majetek rodiny Hájkových navrácen. Vrátil se i původní název hotelu MERAN. Vzhledem k sirotčímu majetku byl hotel zestátněn až v roce 1954. Tímto aktem byl MERAN předurčen k zániku. Byl propojen s hotelem Šroubek a pojmenován EVROPA.

Rodina vstupuje opět na scénu po něžné revoluci. V roce 1991 byl hotel v rámci malé restituce navrácen sourozencům Hájkovým a posléze sestra Marie svoji půlku prodala bratrovi Juliovi. Byl ve stavu odpovídajícímu komunistickému hospodaření. Po roce usilovných stavebních úprav byl hotel uveden do původního stavu, včetně instalace nového výtahu, neboť původní secesní byl za komunistického režimu zlikvidován. Kapacita hotelu je 20 pokojů z toho 5 jednolůžkových, 10 dvoulůžkových a 5 třílůžkových. Všechný pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, televizí se satelitním příjmem, telefonem, rádiem, minibarem a Wifi internet připojením.

 

Hodnocení - Hotel Meran

390

Hotel Meran - ubytování Václavské náměstí nasbíralo od Vás již 390 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Hotel Meran - ubytování Václavské náměstí přidáte groše.


Služby a produkty - přehled štítků

Hotel Meran, prezentace je zařazena v katalogu:

Hotel Meran na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení: