16. června, 2019 - svátek má Zbyněk

Dětský klub Kodymka , Dejvice - firma v Praze

Školka od 2 let v usedlosti se zahradou, hřištěm a zvířaty. Citlivý přístup, kontakt s přírodou a pestrý sled výtvarných, pohybových, jazykových i hudebních aktivit a her harmonicky rozvíjejí osobnost dítěte. Programy pro rodiče s dětmi.

Dětský klub Kodymka , Dejvice - logo
telefon:není uveden

Školka od 2 let v usedlosti se zahradou, hřištěm a zvířaty. Citlivý přístup, kontakt s přírodou a pestrý sled výtvarných, pohybových, jazykových i hudebních aktivit a her harmonicky rozvíjejí osobnost dítěte. Programy pro rodiče s dětmi.

>> Kontakty pro Dětský klub Kodymka , Dejvice <<

Adresa:Na Fišerce 19/19 , 16000 Praha, Dejvice
 16000, Praha Dejvice

Mobil:+420 739 657 535

WWW:http://www.kodymka.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

U prezentace Dětský klub Kodymka , Dejvice není nastaveno žádné dopravní spojení.

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

 

Klub Kodymka - budovaDětský klub Kodymka (DKK) využívá veliké zahrady a historických prostor usedlosti Kodymka v Praze 6 - Dejvicích (dříve Horní Šárka) nedaleko od kostela svatého Matěje. Bývalou vinici s viničním domkem (připomínanou už v roce 1623), zvanou nejprve Termanka a později Fišerka, koupil v roce 1856 český lékař, popularizátor přírodních věd a buditel Filip Stanislav Kodym (1811-1884), který si zde zřídil pokusnou zahradu. Od té doby se usedlosti říká Kodymka. V roce 1881 zde vzniká první letní prázdninová feriální osada, kam se v letních měsících sjížděly za F. S. Kodymem děti z pražských rodin, aby zde v tzv. „feriální osadě“ daleko za městem strávily prázdniny, poučily se o tajemstvích přírody a prožily zde nezapomenutelné dny v kouzelném prostředí. Jelikož do té doby v Čechách není zaznamenán žádný jiný tábor, feriální osada v usedlosti Filipa Stanislava Kodyma (do dnes nazývaný Kodymka) bude zřejmě prvním táborem na území České republiky.  Dnes bychom řekli, že Filip Stanislav Kodym prováděl na Kodymce  environmentální výchovu a byl zdřejmě prvním organizátorem dětského letního tábora na území ČR.

 

Jelikož mi myšlenka prapředka mého muže mi byla velmi blízká, rozhodli jsme se s manželem navázat na starou tradici. Proto jsme v roce 2009 založili Dětský klub Kodymka. Díky tomu, že máme nemalé zkušenosti jak s environmentálními programy pro děti, tak i se zvířaty, rozhodli se tyto dvě činnosti propojit a umožnit dětem z okolí kontakt se zvířaty v příjemném prostředí velké zahrady . 

 

Program Dětského klubu Kodymka syntetizuje prvky některých alternativních i inovativních směrů jako např. waldorfské či lesní pedagogiky s výukovou metodou Montessori a se zásadami programu Začít spolu – koneckonců v DKK pracují pedagožky s teoretickou i praktickou průpravou ve všech těchto směrech. Nejsme 100% zastánci žádného z těchto směrů. Vedeme děti k zájmu o přírodu i světu kolem nás. Snažíme se používat hodně zážitkové pedagogiky a ukázat dětem dnes již téměř zapomenuté hodnoty jako např. vážit si práce druhých, umět spolupracovat a radovat se z maličkostí. Naše zásady naleznete zde.

 

Děti a želvyDětský klub Kodymka nabízí celodenní vyžití pro děti různého věku. V malém kolektivu bude zajištěn individuální přístup ke každému dítěti dle jeho věku, potřeb a zájmů. Pokud to počasí umožní, budou děti venku, v létě třeba i po celý den. Na zahradě se mohou děti věnovat různým pohybovým aktivitám na čerstvém vzduchu v těsném kontaktu s přírodou. Zde na ně čekají různá zvířátka, která zde volně žijí (veverky, ježci, skokani, čolci, koňadry, mlynaříci, straky, sojky….) nebo je děti chovají (králíci, morčata, želvy…). Vyzkoušíme si i pěstování různých plodin. V útulném rodinném prostředí usedlosti Kodymka najdou děti spoustu her a hraček, vyzkoušejí si různé výtvarné techniky a hru na některé hudební nástroje. Občas si vyjdeme si na výlet do okolí a třeba i do zoologické zahrady. O bohatý a pestrý program se postarají nejen naši zkušení stálí pracovníci, ale i hosté, kteří nás například zavedou do keramické dílny nebo nám ukáží, jak hrají a zpívají peruánští indiáni. Nechte se překvapit!

 

Abychom umožnili společný pobyt sourozenců, nabízíme pro ně slevy.

 

Naše webové stránky pravidelně mění a aktualizují. Pokud v nich nenajdete odpověď na otázky, které Vás zajímají, prosím, kontaktujte nás !

Veronika Kodymová
Provozovatelka DKK

Hodnocení - Dětský klub Kodymka , Dejvice

278

Dětský klub Kodymka , Dejvice nasbíralo od Vás již 278 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Dětský klub Kodymka , Dejvice přidáte groše.


Služby a produkty - přehled štítků

Dětský klub Kodymka , Dejvice, prezentace je zařazena v katalogu:

Dětský klub Kodymka , Dejvice na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení: