Dětský klub Kodymka , Dejvice

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo

Školka od 2 let v usedlosti se zahradou, hřištěm a zvířaty. Citlivý přístup, kontakt s přírodou a pestrý sled výtvarných, pohybových, jazykových i hudebních aktivit a her harmonicky rozvíjejí osobnost dítěte. Programy pro rodiče s dětmi.

Dětský klub Kodymka , Dejvice - logo
telefon:není uveden

Školka od 2 let v usedlosti se zahradou, hřištěm a zvířaty. Citlivý přístup, kontakt s přírodou a pestrý sled výtvarných, pohybových, jazykových i hudebních aktivit a her harmonicky rozvíjejí osobnost dítěte. Programy pro rodiče s dětmi.

>> Kontakty pro Dětský klub Kodymka , Dejvice <<

Adresa:Na Fišerce 19/19 , 16000 Praha, Dejvice
 16000, Praha Dejvice

Mobil:+420 739 657 535

WWW:http://www.kodymka.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno:
Email:
Předmět:
Zpráva:
 
Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

U prezentace Dětský klub Kodymka , Dejvice není nastaveno žádné dopravní spojení.

 

Klub Kodymka - budovaDětský klub Kodymka (DKK) využívá veliké zahrady a historických prostor usedlosti Kodymka v Praze 6 - Dejvicích (dříve Horní Šárka) nedaleko od kostela svatého Matěje. Bývalou vinici s viničním domkem (připomínanou už v roce 1623), zvanou nejprve Termanka a později Fišerka, koupil v roce 1856 český lékař, popularizátor přírodních věd a buditel Filip Stanislav Kodym (1811-1884), který si zde zřídil pokusnou zahradu. Od té doby se usedlosti říká Kodymka. V roce 1881 zde vzniká první letní prázdninová feriální osada, kam se v letních měsících sjížděly za F. S. Kodymem děti z pražských rodin, aby zde v tzv. „feriální osadě“ daleko za městem strávily prázdniny, poučily se o tajemstvích přírody a prožily zde nezapomenutelné dny v kouzelném prostředí. Jelikož do té doby v Čechách není zaznamenán žádný jiný tábor, feriální osada v usedlosti Filipa Stanislava Kodyma (do dnes nazývaný Kodymka) bude zřejmě prvním táborem na území České republiky.  Dnes bychom řekli, že Filip Stanislav Kodym prováděl na Kodymce  environmentální výchovu a byl zdřejmě prvním organizátorem dětského letního tábora na území ČR.

 

Jelikož mi myšlenka prapředka mého muže mi byla velmi blízká, rozhodli jsme se s manželem navázat na starou tradici. Proto jsme v roce 2009 založili Dětský klub Kodymka. Díky tomu, že máme nemalé zkušenosti jak s environmentálními programy pro děti, tak i se zvířaty, rozhodli se tyto dvě činnosti propojit a umožnit dětem z okolí kontakt se zvířaty v příjemném prostředí velké zahrady . 

 

Program Dětského klubu Kodymka syntetizuje prvky některých alternativních i inovativních směrů jako např. waldorfské či lesní pedagogiky s výukovou metodou Montessori a se zásadami programu Začít spolu – koneckonců v DKK pracují pedagožky s teoretickou i praktickou průpravou ve všech těchto směrech. Nejsme 100% zastánci žádného z těchto směrů. Vedeme děti k zájmu o přírodu i světu kolem nás. Snažíme se používat hodně zážitkové pedagogiky a ukázat dětem dnes již téměř zapomenuté hodnoty jako např. vážit si práce druhých, umět spolupracovat a radovat se z maličkostí. Naše zásady naleznete zde.

 

Děti a želvyDětský klub Kodymka nabízí celodenní vyžití pro děti různého věku. V malém kolektivu bude zajištěn individuální přístup ke každému dítěti dle jeho věku, potřeb a zájmů. Pokud to počasí umožní, budou děti venku, v létě třeba i po celý den. Na zahradě se mohou děti věnovat různým pohybovým aktivitám na čerstvém vzduchu v těsném kontaktu s přírodou. Zde na ně čekají různá zvířátka, která zde volně žijí (veverky, ježci, skokani, čolci, koňadry, mlynaříci, straky, sojky….) nebo je děti chovají (králíci, morčata, želvy…). Vyzkoušíme si i pěstování různých plodin. V útulném rodinném prostředí usedlosti Kodymka najdou děti spoustu her a hraček, vyzkoušejí si různé výtvarné techniky a hru na některé hudební nástroje. Občas si vyjdeme si na výlet do okolí a třeba i do zoologické zahrady. O bohatý a pestrý program se postarají nejen naši zkušení stálí pracovníci, ale i hosté, kteří nás například zavedou do keramické dílny nebo nám ukáží, jak hrají a zpívají peruánští indiáni. Nechte se překvapit!

 

Abychom umožnili společný pobyt sourozenců, nabízíme pro ně slevy.

 

Naše webové stránky pravidelně mění a aktualizují. Pokud v nich nenajdete odpověď na otázky, které Vás zajímají, prosím, kontaktujte nás !

Veronika Kodymová
Provozovatelka DKK

Hodnocení - Dětský klub Kodymka , Dejvice

221

Dětský klub Kodymka , Dejvice nasbíralo od Vás již 221 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Dětský klub Kodymka , Dejvice přidáte groše.

Přidej jeden zlaťákPřidej dva zlaťákypřidej tři zlaťáky

Služby a produkty - přehled štítků

Dětský klub Kodymka , Dejvice, prezentace je zařazena v katalogu:

Vzdělání a školení > Mateřské školky v Praze

Dětský klub Kodymka , Dejvice na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení
Přidejte ZDARMA svou firmu,
pozvánku na akci, řádkovou
inzerci či promočlánek.

Mateřské školky Praha

Inzerce a Bazar Praha

Kulturní kalendář

Firmy v Praze - TOP 10

Copyright © 2012 - 2016 Praha na Dlani - informační portál pro Prahu Košile na míru

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?