22. dubna, 2019 - svátek má Evžénie

Orientální koberce Palacka - firma v Praze

Obdivujete ruční práci? Učarovaly vám perské a orientální koberce? Toužíte takový mít? Navštivte naši prodejnu v Praze a určitě si vyberete.

Orientální koberce Palacka - logo
telefon: (+4 20) 222518354,(+420)605264881

Firma Orientální Koberce Palacka vám nabízí největší výběr pravých ručně vázaných orientálních koberců z vlny a hedvábí ze všech zemí Asie, od nejmenších po palácové rozměry, od nejlevnějších po světové unikáty. Bezplatné zkoušení v celé ČR. Dlouholetá tradice, odborné zkušenosti a příznivé ceny, vám zaručí maximální spokojenost. V našem širokém sortimentu naleznete určitě i ten svůj koberec. Navštivte pražskou prodejnu orientálních koberců na Vinohradské třídě. Těšíme se na vaši návštěvu.

>> Kontakty pro Orientální koberce Palacka <<

Adresa:Vinohradská 42
 12000, Praha Vinohrady

Telefon:(+420)222518354,(+420)605264881
Mobil:+420 605 264 881

WWW:http://www.orientalni-koberce.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

Tramvaj:Vinohradská tržnice / 11

Centrum Paraple

Rodinná firma ORIENTÁLNÍ KOBERCE PALACKA je to pravé místo, kde získat kvalitní koberec. Koberce nakupujeme přímo od lidí, co je vážou, v zemích kde se koberce od věků dávno minulých vázaly a lidé, k jejichž civilizaci koberce patří, jsou na ně patřičně hrdí. Pravé ručně vázané koberce jsou nejstarším artefaktem užitého umění a lidé se vztahem ke krásnu dávají přednost perským kobercům. Těm nabízíme koberce z Isfahánu s jejich florálními motivy, koberce z Bidžaru, nezničitelné a elegantní, koberce z Tabrízu, elegantní a noblesní a další koberce z různých regionů Persie. Dále nabízíme široký výběr koberců z Pákistánu, Afghánistánu, Číny a Indie.

V naší nabídce samozřejmě nechybí ani koberce s moderním designem, které nakupujume přímo od výrobců z Nepálu, Tibetu, Indie a Íránu.

Navštivte jednu z našich prodejen a přesvědčte se sami.

 

Kontakty na prodejny:

PRAHA

Orientální koberce PALACKA

Vinohradská 1790/42
12000 Praha - Vinohrady


tel. kontakt :

(+420) 222518354

(+420) 605264881

(+420) 605264880


Otevírací doba:

pondělí - pátek: 10 - 19 hodin

sobota: 10 - 14 hodin

Jinak kdykoliv po zavolání na tel. (+420) 605264881

 

BRNO

Orientální Koberce Palacka

Kounicova 271/13
60200 Brno


tel. kontakt :

(+420) 541 214 620

(+420) 605 264 880

(+420) 605 264 883


Otevírací doba:

pondělí - pátek: 10 - 18 hodin

Jinak kdykoliv po zavolání na tel. (+420) 605264880

 

Služby firmy

Mimo běžný prodej koberců poskytujeme našim klientům i služby, bez kterých by naše činnost nebyla kompletní.

Nejvyužívanější službou je zkoušení vybraných koberců v interiéru zákazníka kdekoliv v ČR, na Slovensku a dalších zemích Evropy. Je to nejlepší způsob, jak se vyhnout koupi nevhodného koberce, jak najít ten pravý. Jako všechny naše služby, i tato je zdarma.

K výběru koberců doporučujeme návštěvu některé naší prodejny. Když se nepodaří vybrat koberce při prvním zkoušení, ke druhému již dovážíme kolekci s ujasněnou představou přání zákazníka a s vizí interiéru dotaženého k dokonalosti. Nabídka je opravdu bohatá a ještě se nám nestalo, že bychom při zkoušení koberců zákazníka neuspokojili. Díky našim bohatým zkušenostem dovedeme poradit, doporučit vhodný koberec, ale nikdy zákazníka neovlivňujeme – konečné rozhodnutí je jen a jen na něm. On tam bude žít a interiér musí naplnit jeho představu o kráse. Prodejce, architekt a další přítomné osoby mají jen poradný hlas, nikoliv rozhodující. To je pro nás závazné.

I když máme velice přesnou představu o tom, co chceme, interiér si řekne o své. Doladit koberec k barvě podlahy, sedací soupravy, barvy stěn a vybrat správný rozměr je možné jen na místě, představivost nestačí. Zavolejte, rádi vás navštívíme. O těchto návštěvách zachováváme naprostou mlčenlivost, soukromí zákazníků je pro nás posvátné.

K našim dalším službám patří:

 • zajištění čištění a oprav koberců u nás zakoupených
 • poradenská činnost ohledně údržby koberců
 • dodání mimořádných rozměrů dle přání zákazníka
 • bezplatné dodání protiskluzové podložky pod koberec
 • Služeb dle individuálního přání zákazníků poskytujeme celou řadu. Jste vítáni se přesvědčit osobně.

   

  Ceny koberců

  Orientální koberce, dovážené naší firmou, jsou zhotoveny tradičním způsobem, ručně. Jedná se o artefakty, které často vznikají jen na základě fantazie mistrů, bez předem vypracovaných nákresů či návrhů. Výroba koberců trvá řádově měsíce až celá léta. Jejich motivy a barvy odrážejí mentalitu, historii nebo současný život rodin, které je vyrobily.

  Bohužel, vzhledem k absenci ručně vázaných koberců na československém trhu posledních 50 let, lidé přestali vnímat orientální koberce jako umělecké předměty a degradovali je na úroveň strojně vyráběných podlahových krytin.

  U žádného uměleckého díla nelze hovořit o jakési uniformitě. Každý ručně vyrobený koberec nebo kelim je jedinečným originálem, jenž nelze posuzovat pouze na základě exaktních hodnot jako je rozměr, hustota vázání, hmotnost, výška vlasu nebo počet použitých barev.

  Ručně vázaný koberec je třeba vnímat jako umělecké dílo, jehož hodnotu určují i aspekty jako je nápaditost či výjimečnost motivu, asymetričnost vzorů, harmonie barevných kombinací, kvalita použitých barviv, kvalita a vhodně zvolená kombinace vlny a hedvábí, symetrie vazby jednotlivých uzlíků, zakončení vazby, úprava třásní, signování, atd. Schopnost posouzení těchto aspektů vyplývá z letitých zkušeností.

  Každý koberec je vázán svým jedinečným způsobem, proto se značně liší i kritéria, použitá při hodnocení jednotlivých typů. U tibetského koberce odborník hodnotí jiné detaily, než u koberce z Persie.

  Některé koberce, zobrazené na těchto internetových stránkách, byly již prodány. Bylo by tedy zbytečné uvádět jejich konkrétní ceny, neboť by byly zavádějící. Koberce, které Vám nabídneme v aktuálním čase, budou v odlišných kvalitativních provedeních, proto i jejich ceny budou jiné. Zobrazené koberce představují některé námi nabízené typy koberců a můžou tedy sloužit jako inspirace při výběru.

  Mnohdy dva zdánlivě na první pohled stejné koberce mohou mít značně odlišné kvality. Často jsou rozdíly zřetelné jen oku odborníka. Nákup ručně vázaného koberce byl vždy věcí důvěry mezi zákazníkem a obchodníkem.Vždy se snažíme zákazníkovi na řadě příkladů objasnit hodnotu daných koberců a poté již necháme na jeho rozhodnutí, kterému z nich dá přednost.

  Dovolte mi, prosím, pozvat Vás tímto k návštěvě jedné z našich prodejen, kde Vám rádi přiblížíme cenové relace námi nabízených koberců a kelimů.

   

  Rozměry a tvary koberců

  Nomádi, kteří dodnes kočují po celé Asii, používají koberce ke specifickým účelům. Koberce slouží jako sedla na koně, jsou závěsným vchodem či podlahou stanů, na kobercích nomádi spí, stolují, modlí se, rodí a zabaleni do koberců jsou pohřbíváni. Nomádi jednak nemají potřebu vázat velké koberce a potom to ani nesvedou, nemají k tomu totiž prakticky podmínky. Rozměry jejich koberců jsou zpravidla menší, jen výjimečně je nomádský koberec nabízen ve velikosti 3 x 4 metry nebo dokonce větší.

  Koberce, vázané vesničany či manufakturami, jsou již nabízeny i ve větších rozměrech. Běžně se na trhu objevují koberce s rozměry od 60 x 90 cm až po 4 x 6 m. Nabídka větších koberců není velká, protože jsou zákazníky požadovány jen výjimečně a výroba koberců velkých rozměrů je podstatně složitější. Předně je k vázání zapotřebí velký rám a vlna, bavlna či hedvábí mimořádně pevných kvalit. Důležitým faktorem, resp. podmínkou, je dobré finanční zázemí výrobce, jelikož vázání rozměrných koberců trvá i léta a návratnost investic je dlouhodobá. Tyto podmínky zpravidla splňují jen proslulé manufaktury. Ceny takových koberců se pohybují ve značně vysokých částkách…

  Šíře nepálských koberců je v současnosti limitována na 570 cm. Délka je libovolná.

  Základním tvarem je obdélník. Koberců, vázaných ve tvaru čtverců, kruhů nebo oválů, je méně, výjimkou na trhu jsou koberce mnohoúhelníkových tvarů.

  Většina ručně vázaných koberců je nabízena přibližně v těchto základních rozměrech (cm):

  60 x 90
  75 x 145
  90 x 160
  125 x 180
  150 x 200
  175 x 240
  200 x 300
  250 x 350
  300 x 400

  U koberců ve tvaru běhounů je třeba počítat s faktem, že čím je koberec užší a delší, tím pravděpodobnější bude jeho zakřivení. Z technického hlediska ruční výroby je velmi náročným úkolem udržet při výrobě běhounů dokonale rovnou podélnou osu. Běhouny jsou zpravidla nabízeny v těchto základních rozměrech (cm):

  80 x 200
  85 x 250
  90-95 x 300-600

   

   

   

  Hodnocení - Orientální koberce Palacka

  301

  Orientální koberce Palacka nasbíralo od Vás již 301 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Orientální koberce Palacka přidáte groše.


  Služby a produkty - přehled štítků

  Orientální koberce Palacka, prezentace je zařazena v katalogu:

  Orientální koberce Palacka na mapě Prahy

  Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

  Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
  ... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
  (takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
  Firmy v Praze
  HTML kód pro vložení: