Soukromá mateřská škola KORÁLEK, spol. s r.o. ,

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo

Provozujeme soukromou mateřskou školu pro 131 dětí. Dětem je zajištěno celodenní stravování. Vzdělávací program je zaměřený na všestranný rozvoj dítěte.

Logo Soukromá mateřská škola KORÁLEK, spol. s r.o. ,
telefon: Řed ite lka+420603467054

Provozujeme soukromou mateřskou školu pro 131 dětí. Dětem je zajištěno celodenní stravování. Vzdělávací program je zaměřený na všestranný rozvoj dítěte.

>> Kontakty pro Soukromá mateřská škola KORÁLEK, spol. s r.o. , <<

Adresa:Klausova 2448/6 , 15500 Praha, Stodůlky
 15500, Praha Stodůlky

Telefon:Ředitelka+420603467054
Mobil:+420 739 415 528

WWW:http://www.koralek-skolka.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno:
Email:
Předmět:
Zpráva:
 
Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

U prezentace Soukromá mateřská škola KORÁLEK, spol. s r.o. , není nastaveno žádné dopravní spojení.

Historie školy

Mateřská škola „KORÁLEK“ byla otevřena v listopadu 1992 jako zálohová organizace MÚ -MČ Praha 13. Již při zařizování školy jsme měli potřebu vystoupit z „uniformity“ okolních mateřských škol. Prvopočátek byl pojmenování školy. Název „KORÁLEK“ se nám zdál originální a pro mateřskou školu výstižný. Korálky jsou různých tvarů, barev a velikostí, každé dítě je také jiné a mi dospělí máme neopakovatelnou možnost děti připravit do života, pomoci jim v hledání cest i cestiček. Název se velmi brzy ujal a děti měly „svou školičku“ s konkrétním jménem. Další velká změna byla v interiéru školy. Ve společných prostorách (šatny, umývárny, schodiště) vznikaly postupně celoplošné malby. Na stěnách se objevovali obrázky zvířat téměř v životní velikosti. Velkou změnou prošel i suterén budovy školy, kde jme vybudovali saunu s odpočívárnou. Od ledna 1994 jsme se stali příspěvkovou organizací zřízenou MÚ-MČ Praha 13 a v lednu 1996 jsme změnili právní formu na soukromou mateřskou školu zřízenou fyzickou osobou, ředitelkou školy. Počátky fungování soukromé školy byly velmi složité a to díky negativnímu přístupu některých úředníků na MÚ. Za podpory MŠMT ČR jsme vše překonali. Z důvodu změny legislativy nás po roce čekala další změna a to změna právní formy. Notářským zápisem byla založena právnická osoba Společnost s ručením omezeným „KORÁLEK“, která zahájila činnost dnem 1.7.1998. V září 2003 jsme se rozšířili o další prostory. MČ Praha 5 měla v úmyslu v rámci optimalizace, uzavřít jednu ze svých mateřských škol v ul. U Nesypky. Rodiče dětí s tímto záměrem nesouhlasili a vyvolali s vedením radnice jednání. Po bouřlivých jednáních vedení radnice přistoupilo na možnost fungování mateřské školy jako soukromý subjekt. Byli jsme rodiči požádáni, zda-li bychom neotevřeli pobočku a tak se po vyřízení nutných formalit také stalo.

Vybavení školy

Prostorové možnosti obou mateřských škol jsou dobrým zázemím pro předškolní vzdělávání i další aktivity školy. Každá třída tvoří samostatnou jednotku se sociálním zázemím. Prostorové uspořádání vyhovuje nejrůznějším skupinovým i individuálním činnostem dětí. Dětský nábytek, zdravotně hygienické vybavení (toalety, umývárny) i vybavení pro odpočinek dětí jsou přizpůsobeny antropometrickým požadavkům i počtu dětí. Vybavení hračkami, didaktickými a audiovizuálními pomůckami, výtvarným materiálem a potřebami, náčiním a nářadím pro tělesnou výchovu, dětskými hudebními nástroji je průběžně obnovováno a doplňováno podle finančních možností. Na budovy mateřských škol bezprostředně navazuje venkovní prostor školní zahrady, jehož vybavení slouží k rozmanitým pohybovým a dalším aktivitám dětí. V budově MŠ v Klausově ulici, mají děti možnost využívat saunu. V lednu 2010 byla v MŠ Klausova dokončena rozsáhlá rekonstrukce dětských umýváren, WC a šaten. V roce 2011 byla provedena výměna všech okenních výplní, zateplení budovy, včetně nové fasády.  Byla vybudována nová kotelna na zemní plyn. Průběžně probíhá rekonstrukce školní zahrady. V souladu s hygienickými normami je i zařízení obou školních kuchyní. Školy jsou v blízkosti MHD a před budovami školy je možnost krátkodobého parkování osobních aut. MŠ v Klausově ulici se nachází na okraji sídliště Velká Ohrada, přímo nad Prokopským údolím. MŠ U Nesypky je ve dvoupodlažní vile v klidové vilové čtvrti pod Strahovem.

Hodnocení - Soukromá mateřská škola KORÁLEK, spol. s r.o. ,

30

Soukromá mateřská škola KORÁLEK, spol. s r.o. , nasbíralo od Vás již 30 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Soukromá mateřská škola KORÁLEK, spol. s r.o. , přidáte groše.

Přidej jeden zlaťákPřidej dva zlaťákypřidej tři zlaťáky

Služby a produkty - přehled štítků

Soukromá mateřská škola KORÁLEK, spol. s r.o. , , prezentace je zařazena v katalogu:

Vzdělání a školení > Mateřské školky v Praze

Soukromá mateřská škola KORÁLEK, spol. s r.o. , na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení
Přidejte ZDARMA svou firmu,
pozvánku na akci, řádkovou
inzerci či promočlánek.

Mateřské školky Praha

Inzerce a Bazar Praha

Kulturní kalendář

Firmy v Praze - TOP 10

Copyright © 2012 - 2016 Praha na Dlani - informační portál pro Prahu Košile na míru

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?