27. března, 2019 - svátek má Dita

MŠ Praha 1, Hellichova , Malá Strana - firma v Praze

Mateřská škola pro 100 dětí nabízí výuku anglického jazyka. K dispozici je jídelna. U mateřské školy je zahrada umožňující pohybové aktivity - míčové hry, jízdu na koloběžce, letní brodítko. Ve spolupráci s FTVS zajišťujeme kurzy plavecké výchovy.

Logo MŠ Praha 1, Hellichova , Malá Strana
telefon: +420 257 311 368

Mateřská škola pro 100 dětí nabízí výuku anglického jazyka. K dispozici je jídelna. U mateřské školy je zahrada umožňující pohybové aktivity - míčové hry, jízdu na koloběžce, letní brodítko. Ve spolupráci s FTVS zajišťujeme kurzy plavecké výchovy.

>> Kontakty pro MŠ Praha 1, Hellichova , Malá Strana <<

Adresa:Hellichova 300/13 , 11800 Praha, Malá Strana
 11800, Praha Malá Strana

Telefon:+420257311368

WWW:http://www.ms-hellichova.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

U prezentace MŠ Praha 1, Hellichova , Malá Strana není nastaveno žádné dopravní spojení.

Centrum Paraple

Naše mateřská školka je umístěna v Seminářské zahradě na úpatí Petřínských sadů, v klidné městské části v centru Prahy 1 a v blízkosti lanové dráhy. U mateřské školy je velká zahrada umožňující pohybové aktivity (míčové hry, jízda na koloběžce, letní brodítko).

Děti jsou rozděleny do tříd podle věku na mladší a starší. Snažíme se o co nejpřirozenější sociální prostředí, v němž mohou děti nalézt dostatek prostoru pro seberealizaci. Vytváříme předpoklady pro pozdější vzdělávání a přípravu na vstup do ZŠ.

1. třída želvičky – děti 3 – 4 leté Děti v této třídě jsou nově přijaté, důraz je kladen na adaptaci, rozvoj řeči, na prožitkové učení, individuální a skupinová práce s dětmi, učení nápodobou.
2. třída slůňata – děti 4 – 5 leté Metodami a formou práce navazuje na 1. třídu, důraz je opět kladen na prožitkové učení. Vzdělávací nabídka je přizpůsobena vývojovým a individuálním zvláštnostem dětí.
3. třída tygříci – dětí 5 – 6 leté Navazuje na vzdělávání 1. a 2. třídy . Cíleně usilujeme o dosažení klíčových kompetencí, příprava dětí na školu.
4.třída žirafky – děti 5 – 7 leté (podle podmínek smíšená třída) Navazuje na vzdělávání 3. třídy . Do této třídy jsou zařazeny děti s odkladem školní docházky a děti, které dosáhly věku 5 let po 31. 8. kalendářního roku. Podle podmínek školy i děti 4 leté. Cíleně usilujeme o dosažení klíčových kompetencí, příprava dětí na školu. Respektování potřeb smíšené skupiny.

Nenásilnou formou adaptujeme nejmladší děti – pomáháme překonat stres z odloučení od maminky, vytržení z domácího prostředí. Nejmladší děti chodí prvních čtrnáct dní pouze na dopoledne a postupně si zvykají na celodenní pobyt v mateřské škole.

Snažíme se o vytvoření co nejpřirozenějšího sociálního prostředí, v němž mohou děti nalézt dostatek prostoru pro seberealizaci. Vedeme je k respektování ostatních, ale i k asertivnímu nalézání svého místa ve skupině. Za nejdůležitější prostředek považujeme hru. Získáváním zkušeností v herních činnostech prohlubujeme znalosti, aby děti mohly v šesti letech dobře zvládnout vstup do základní školy.

Do běžného programu výchovné práce zařazujeme činnosti související s tělesnou výchovou a celkovým rozvojem pohybových dovedností. Ve spolupráci s FTVS zajišťujeme kurzy předplavecké výchovy v Tyršově domě.

Škola má vlastní kuchyň. Dětem je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava dle příslušných předpisů. Do jídelníčku zařazujeme celozrnné pečivo, zakysané mléčné výrobky, ovoce a zeleninu, luštěniny, bílé maso – kuřecí a krůtí prsa, králičí maso. Rybí filé střídáme s lososem. Snažíme se naučit jíst děti zeleninu, zeleninové a ovocné saláty. Děti do jídla nenutíme, ale učíme je všechno ochutnat a naučit je zdravému stravování a stolování. Pokud si rodiče výslovně nepřejí, aby dítě jedlo maso nebo pilo mléko, domluví se s učitelkou, která to respektuje. Pitný režim je pro děti zajištěn během celého dne. Dětem je podáván ovocný čaj a vitamínové nápoje.

Hodnocení - MŠ Praha 1, Hellichova , Malá Strana

39

MŠ Praha 1, Hellichova , Malá Strana nasbíralo od Vás již 39 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro MŠ Praha 1, Hellichova , Malá Strana přidáte groše.


Služby a produkty - přehled štítků

MŠ Praha 1, Hellichova , Malá Strana, prezentace je zařazena v katalogu:

MŠ Praha 1, Hellichova , Malá Strana na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení: