23. března, 2019 - svátek má Ivona

Střední škola, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Praha 5 - firma v Praze

Pomáháme dětem se všemi typy problémů v komunikaci, zejména dětem se sluchovou vadou. Pro děti pořádáme různé akce v rámci mateřské školy, jezdíme společně na výlety, školy v přírodě, sportovní akce a další.

Logo Střední škola, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Praha 5
telefon: +420 257 323 038+420257313420

Pomáháme dětem se všemi typy problémů v komunikaci, zejména dětem se sluchovou vadou. Pro děti pořádáme různé akce v rámci mateřské školy, jezdíme společně na výlety, školy v přírodě, sportovní akce a další.

>> Kontakty pro Střední škola, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Praha 5 <<

Adresa:Holečkova 104/4 , 15000 Praha, Smíchov
 15000, Praha Smíchov

Telefon:+420257323038+420257313420
Mobil:+420 739 666 710

WWW:http://www.skolaholeckova.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

U prezentace Střední škola, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Praha 5 není nastaveno žádné dopravní spojení.

Dobrý Anděl

Budova školy

 

 

HISTORIE ŠKOLY

 

 

Úplně první školou v Čechách pro hluchoněmé byl - Ústav pro hluchoněmé v Praze - , který byl založen 7.12.1786, zednářskou lóží, pod vedením hraběte Kašpara Heřmana Künigla, který chtěl učinit nějaký dobročinný skutek a oslavit tím příjezd císaře Josefa II. Začínal se šesti chovanci a pronajali si místnosti ve II.patře domu č. 671, naproti Novoměstské radnici. Chovanci byli ve věku od 6 do 36 let. Karel Berger, který učil na škole od roku 1787 vyučoval pomocí prstové abecedy číst a psát. Pojmy vytvářel pomocí znaků, ohluchlí a nedoslýchaví žáci se učili i artikulaci. Od roku 1831 sídlil ústav v domě č. 669 na rohu Karlova náměstí a Žitné ulice. Protože však počet chovanců stále rostl, byl v roce 1838 zakoupen za 20 000 zlatých Faustův dům na Karlově náměstí.

Václav Frost - byl skutečný génius znakového jazyka, který předběhl svou dobu. Jeho metoda byla nazývána - „Frostovakombinovaná metoda", nebo „metoda česká", popř. „pražská", což není nic jiného než bilingvální výuka. Znakový jazyk používal při vyučování některých předmětů, mimo jiné se zde také současně vyučovala artikulace, čtení a psaní. Frost si byl plně vědom, že neslyšící potřebují oboje.

Václav Koťátko - napsal první české učebnice pro neslyšící - slabikář, tři sešity mluvnických cvičení a sbírku povídek. Byl považován za jednoho z nejvýznamnějších českých učitelů neslyšících. Dále byly napsány další knihy, které pomáhaly při výuce neslyšících. Neustále se však zvyšoval počet žáků a v době Karla Kmocha, kdy zde bylo 160 žáků, budova nestačila a tak za prodej Faustova domu ústav získává 580 000 K a kupuje pozemek v zahradě Kinských na Smíchově ( dnes ulice Holečkova ) za 180 000 K a ještě zbývá na výstavbu ústavu.

V červnu 1901 kdy navštívil Prahu císař František Josef I. zúčastnil se slavnostního položení základního kamene. Císař dokonce vlastnoručně poklepal třikrát na základní kámen a nová nádherná budova byla dokončena za necelý rok a slavnostně otevřena 28.února 1902.

V této škole, neboli ústavu jak se mu říkalo, probíhala výuka vždy pomocí znakového jazyka. Učitelé byli přesvědčeni o jeho velkém významu při výuce ohluchlých a neslyšících dětí ( chovanců ). Ve druhé polovině 19. stol. se také začali objevovat na škole mezi chovanci sami učitelé, kteří byli neslyšící. Tento trend na této škole převládá až do dnešní doby.

Hodnocení - Střední škola, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Praha 5

348

Střední škola, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Praha 5 nasbíralo od Vás již 348 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Střední škola, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Praha 5 přidáte groše.


Služby a produkty - přehled štítků

Střední škola, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Praha 5 , prezentace je zařazena v katalogu:

Střední škola, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Praha 5 na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení:
Tweetni tuto stránku
webdesign Praha a tvorba stránek na míru

Mateřské školky Praha

Kulturní kalendář