21. února, 2019 - svátek má Lenka

Tptherapy.cz , Smíchov - firma v Praze

Internetový prodej pomůcek pro zmírnění bolestivosti a napětí ve svalech, zvýšení elasticity či zlepšení pohybového komfortu. Nabídka vzdělávacích produktů.

Logo Tptherapy.cz  , Smíchov
telefon:není uveden

Internetový prodej pomůcek pro zmírnění bolestivosti a napětí ve svalech, zvýšení elasticity či zlepšení pohybového komfortu. Nabídka vzdělávacích produktů.

>> Kontakty pro Tptherapy.cz , Smíchov <<

Adresa:Stroupežnického 3181/21 , 15000 Praha, Smíchov
 15000, Praha Smíchov

Mobil:+420 602 415 684

WWW:http://www.tptherapy.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

U prezentace Tptherapy.cz , Smíchov není nastaveno žádné dopravní spojení.

TRIGGER POINTS ( SPOUŠŤOVÉ BODY )

Jsou nejrozšířenějšími funkčními změnami u bolestivých poruch ,které mohou být i vlastním zdrojem bolesti . Tyto změny nepostihují celý sval nebo svalovou skupinu, ale jen určitý snopec svalových vláken, kde nacházíme v různé míře zatuhlé body (uzlíky) vyznačujících se zvýšeným napětím a bolestivostí. Klasicky myofascialni spoušťové body nalézáme nejčastěji přibližně ve středu délky vláken tvořících zatuhlý svalový snopeček. Úponove oblasti snopečku jsou namahány zvýšeným tahem, který je zdrojem lokálního mechanického přetížení pojivové tkaně ůponových struktur. Takové napětí uvolňuje látky, které senzitivuji lokální nocireceptory. Jakmile dojde ke ztuhnutí svaloviny a vytvoření spouštových bodů, přislušný sval se stáhne. Na dotek se jeví tvrdý a kompaktní. Ztrácí elasticitu a poddajnost. Zůstane – li stažený, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení, což vede k přeměně části vláken na vazivo a ke ztrátě pružnosti.

Z kineziologickeho hlediska je velmi podstatné že přítomnost trigger points ve svalu koresponduje se změnou dynamiky pohybu příslušné kloubně-svalové jednotky. Zatuhlý snopec kontrahovanych svalových vláken limituje rozsah pohybům kloubu v určitém směru Tato vlákna se při aktivaci svalu stahují přednostně a ne ekonomicky přičemž příslušná čast svalu zároveň vykazuje jistě oslabení svalové sily.

Jak spouštové body vznikají ? Všechno většinou začíná mechnickým poškozením nebo přetížením. Nejohroženější skupinou jsou aktivní lidé ve věku mezi třiceti a padesáti lety. Přitom zdaleka nemusí podat vrcholový sportovní výkon, aby se to stalo. Každý z nás si může poškodit sval i nečekaným dopadem při běžném skoku, spaním v nesprávné poloze, přilišným na přahem při odehrání podání při tenise, nevhodným počítačovým nastavením, neuváženým zahradničením.

Rozlišujeme několik druhů spouštových bodů. Většinou se jedná o kategorii latentních spouštových bodů vznikající v důsledku špatného držení těla, namožení , nadužívání, chronických onemocnění a opakujících se vzorců chování povahy emoční a tělesné. Latetní spouštové body vyvolávají ztuhlost a ochablost postižených svalů a limitují plný rozsah pohybu kloubů, jež tyto svaly ovládají Tyto body nezmizí bez použití přímých uvolňovacích technik a snadno mohou přetrvávat ve svalech několik let. Vlivem mírného nadužití či nečekaného přetížení se z latentního spouštového bodu může stát aktivní spoušťové body, který vytváří vzorec přenesené bolesti.

Aktivní spouštové se často navracejií do latentního stadia samy, nicméně bez přímého ošetření nedojde k úplnému odstranění. Přenesené bolesti se mohou vyskytovat mnohdy i velice daleko od místa výskytu spoušťového bodu. Přenesené bolesti se vyskytují v charakteristických schématech a zónách. Z výskytu bolesti lze tak často vyvodit lokalizaci spoušťového bodu. Spouštové body se ve svalu mohou vytvořit v případě, že tento sval leží v zóně přenesené bolesti vyvolané jinými aktivními spouštěcími body. Tyto se nazývají satelitními spoušťovými body.

Trigger Point Therapy dokáže bolest svalů a bolesti v souvisejících oblastech však zmírnit. Navíc pomáhá obnovit elasticitu ve svalech a svalový rozsah. TPT produkty a metodika tlakové techniky je speciálně navrženy tak, aby tento záměr efektivně podporovaly.

Hodnocení - Tptherapy.cz , Smíchov

237

Tptherapy.cz , Smíchov nasbíralo od Vás již 237 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Tptherapy.cz , Smíchov přidáte groše.


Služby a produkty - přehled štítků

Tptherapy.cz , Smíchov, prezentace je zařazena v katalogu:

Tptherapy.cz , Smíchov na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení: