23. května, 2019 - svátek má Vladimír

České centrum fotografie - firma v Praze

České centrum fotografie realizuje výstavní činnost, zajišťuje prodej uměleckých fotografií a vydává fotografické publikace.

České centrum fotografie - logo
web: není uveden
telefon: 222 231 594

České centrum fotografie vzniklo v roce 1996 jako první soukromá instituce v České republice, prezentující českou uměleckou fotografii. Vedle výstavní činnosti ČCF realizuje prodej uměleckých fotografií, vydává knižní monografie, katalogy a autorská portfolia, pravidelně se účastní tuzemských i mezinárodních fotografických veletrhů. Exkluzivně reprezentuje několik českých autorů jako např. Františka Dostála či Petra Helbicha. Objevuje pro veřejnost jména zapomenutých autorů, dává prostor začínajícím fotografům, pečuje o záchranu fotografií a negativů.

>> Kontakty pro České centrum fotografie <<

Adresa:Politických vězňů 8, Praha 1
 11000, Praha Nové Město

Telefon:222231594

WWW:http://

Provozní doba

Pondělí:zavřeno
Úterý:11 -
Středa:11 -
Čtvrtek:11 -
Pátek:11 -
Sobota:zavřeno
Neděle:zavřeno

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

Metro:A, C Muzeum, A, B Můstek

Tramvaj:Václavské náměstí 3, 9, 14, 24

Vlak:Hlavní nádraží, Masarykovo nádraží

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

České centrum fotografie (ČCF) vzniklo v roce 1996 jako první soukromá instituce v České republice, prezentující a obchodující s českou uměleckou fotografii.

 

Svou činnost zahájilo v prostorách Galerie Paideia cyklem výstav Josefa Sudka, Jindřicha Broka, Petra Helbicha a dalších autorů.

 

V roce 1997 otevřelo ČCF fotogalerii v reprezentativních prostorách v Galerii U Řečických. Činnost byla zahájena výstavou Aventinské trio, která velkoryse přiblížila veřejnosti tvorbu Alexandra Hackenschmieda, Ladislava E. Berky a Jiřího Lehovce. Dále oslovilo českou kulturní veřejnost výstavami fotografů Bedřicha Grünzweiga, Sally Mann nebo Sergeje Lobovikova.

 

Následně činnosti ČCF pokračovala v prostorách v Náplavní ulici, kde se uskutečnila slavná výstava Český piktorialismus, dále průřezové výstavy Františka Drtikola, Jana Svobody, Václava Jiráska a dalších významných autorů.  Do současnosti ČCF uspořádalo více než 300 jednotlivých výstav u nás, v Evropě a v USA.

 

Vedle výstavní činnosti ČCF realizuje prodej uměleckých fotografií.  Pravidelně se účastní mezinárodních fotografických veletrhů. Do dnešního dne je jich  více než 60, převážně v USA.

 

ČCF za dobu své existence vydalo na sedmdesát knižních titulů a katalogů a zhotovilo i několik vysoce ceněných autorských portfolií.

 

ČCF exkluzivně reprezentuje několik českých autorů např. Františka Dostála či Petra Helbicha. Objevuje pro veřejnost jména zapomenutých autorů, dává prostor mladým začínajícím fotografům, pečuje o záchranu fotografií a negativů jako významné součásti kulturního dědictví této země.

Hodnocení - České centrum fotografie

131

České centrum fotografie nasbíralo od Vás již 131 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro České centrum fotografie přidáte groše.


Služby a produkty - přehled štítků

České centrum fotografie, prezentace je zařazena v katalogu:

České centrum fotografie na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení: