Golf Club Praha

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo

V kopcovité části na západní straně Prahy se nachází hřiště, které obhospodařuje nejstarší golfový klub v Česku - Golf Club Praha, založený roku 1926. Dnešní hřiště Golf Club Praha patří sice mezi kratší, ale komplikací na něm je pro golfisty více než dost. Kurz má par 70 a délku 5.510, resp. 4.864 metrů. Handicap pro toto hřiště každému golfistovi přidává údery.

Golf Club Praha - logo
telefon: +420 257 216 584

Golf Club Praha je opravdovou golfovou výzvou. Je totiž nejen jedním z nejstarších golfových klubů v Čechách, ale i jedním z nejnáročnějších hřišť v České republice. V malebném motolském prostředí je hřiště situováno 15 minut od centra Prahy i na letiště. Na své si přijdou nejen zkušení hráči, ale i začátečníci nebo ti, kteří o golfu zatím jen přemýšlejí. K dispozici Vám jsou špičkoví trenéři, restaurace, klubové zázemí, golfová akademie, pravidelné turnaje a spousta dalších služeb a výhod.

>> Kontakty pro Golf Club Praha <<

Adresa:Plzeňská 401/2
 15000, Praha Košíře

Telefon:+420257216584

WWW:http://www.gcp.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno:
Email:
Předmět:
Zpráva:
 
Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

Tramvaj:Vozovna Motol - 9, 10, 16, 58, 59

Historie GCP - Golf Club Praha

Kdy se jméno GOLF CLUB PRAHA vůbec poprvé v dějinách objevilo?

Dovolíme si nyní seznámit Vás s některými zajímavým momenty spojenými s naším klubem.

Podnětem k zaregistrování byla žádost učiněná JUDr. Karlem Dimmerem, advokátem v Praze II, Národní třída 12, ze dne 29.10.1925, adresovaná pražskému policejnímu ředitelství pod číslem 443.452/1925. V následujících měsících proběhla ještě mnohá korespondence nejen s policejním ředitelstvím, ale i s Ministerstvem zdravotnictví a tělesné výchovy, které pod číslem jednacím 500.140ai1925 ze dne 14.12 1925 vydává stanovisko, že "vytvoření výše uvedeného spolku se nezakazuje". A tak 7. dubna 1926 činí dr. Dimmer "Oznámení o složení představenstva spolku Golf - Clubu - Praha" (zajímavé je, že toto oznámení se odvolává na zákon z r. 1867, tedy z dob Rakouska-Uherska, k němuž se První republika stavila značně nepřátelsky).

Složení tohoto představenstva je samo o sobě velmi zajímavým čtením. Předsedou byl zvolen Ing. Jaroslav Jahn, "řiditel továrny na Smíchově", jednatelem se stal František Ringhoffer, "velkoprůmyslník", pokladníkem byl ustanoven Felix Lechner, "továrník", a členy výboru byli Dr. Karel Rössler, "velkoobchodník, Ing. Bedřich Gross, "toho času Vídeň", nám již známý advokát JUDr. Karel Dimmer, a především Sir Georgie Clerk, "vyslanec Jeho Výsosti anglického krále v Praze". Bezesporu nejzajímavějším jménem v klubu je však osoba čestného předsedy, kterým nebyl nikdo menší než Jan Garrigue Masaryk, slavný syn slavného otce.

Ohromná spousta razítek a podpisů pod všemi možnými dokumenty spolu s poměrně dlouhým obdobím uplynuvším mezi oběma výše uvedenými událostmi jen potvrzuje domněnku pozorného čtenáře, že již za První republiky byla státní moc přebyrokratizována a že se klub rozhodně nerodil snadno. Složitost celého procesu ovšem nic nemohla změnit na tom, že takto započal GOLF CLUB PRAHA svou existenci.

Karel Štrougal

Hodnocení - Golf Club Praha

244

Golf Club Praha nasbíralo od Vás již 244 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Golf Club Praha přidáte groše.

Přidej jeden zlaťákPřidej dva zlaťákypřidej tři zlaťáky

Služby a produkty - přehled štítků

Golf Club Praha na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení
Přidejte ZDARMA svou firmu,
pozvánku na akci, řádkovou
inzerci či promočlánek.

Golf v Praze - Golfová hřiště, kluby a služby

Inzerce a Bazar Praha

Kulturní kalendář

Firmy v Praze - TOP 10

Copyright © 2012 - 2016 Praha na Dlani - informační portál pro Prahu Košile na míru

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?