24. května, 2019 - svátek má Jana

Golf Club Praha - firma v Praze

V kopcovité části na západní straně Prahy se nachází hřiště, které obhospodařuje nejstarší golfový klub v Česku - Golf Club Praha, založený roku 1926. Dnešní hřiště Golf Club Praha patří sice mezi kratší, ale komplikací na něm je pro golfisty více než dost. Kurz má par 70 a délku 5.510, resp. 4.864 metrů. Handicap pro toto hřiště každému golfistovi přidává údery.

Golf Club Praha - logo
telefon: +420 257 216 584

Golf Club Praha je opravdovou golfovou výzvou. Je totiž nejen jedním z nejstarších golfových klubů v Čechách, ale i jedním z nejnáročnějších hřišť v České republice. V malebném motolském prostředí je hřiště situováno 15 minut od centra Prahy i na letiště. Na své si přijdou nejen zkušení hráči, ale i začátečníci nebo ti, kteří o golfu zatím jen přemýšlejí. K dispozici Vám jsou špičkoví trenéři, restaurace, klubové zázemí, golfová akademie, pravidelné turnaje a spousta dalších služeb a výhod.

>> Kontakty pro Golf Club Praha <<

Adresa:Plzeňská 401/2
 15000, Praha Košíře

Telefon:+420257216584

WWW:http://www.gcp.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

Tramvaj:Vozovna Motol - 9, 10, 16, 58, 59

Historie GCP - Golf Club Praha

Kdy se jméno GOLF CLUB PRAHA vůbec poprvé v dějinách objevilo?

Dovolíme si nyní seznámit Vás s některými zajímavým momenty spojenými s naším klubem.

Podnětem k zaregistrování byla žádost učiněná JUDr. Karlem Dimmerem, advokátem v Praze II, Národní třída 12, ze dne 29.10.1925, adresovaná pražskému policejnímu ředitelství pod číslem 443.452/1925. V následujících měsících proběhla ještě mnohá korespondence nejen s policejním ředitelstvím, ale i s Ministerstvem zdravotnictví a tělesné výchovy, které pod číslem jednacím 500.140ai1925 ze dne 14.12 1925 vydává stanovisko, že "vytvoření výše uvedeného spolku se nezakazuje". A tak 7. dubna 1926 činí dr. Dimmer "Oznámení o složení představenstva spolku Golf - Clubu - Praha" (zajímavé je, že toto oznámení se odvolává na zákon z r. 1867, tedy z dob Rakouska-Uherska, k němuž se První republika stavila značně nepřátelsky).

Složení tohoto představenstva je samo o sobě velmi zajímavým čtením. Předsedou byl zvolen Ing. Jaroslav Jahn, "řiditel továrny na Smíchově", jednatelem se stal František Ringhoffer, "velkoprůmyslník", pokladníkem byl ustanoven Felix Lechner, "továrník", a členy výboru byli Dr. Karel Rössler, "velkoobchodník, Ing. Bedřich Gross, "toho času Vídeň", nám již známý advokát JUDr. Karel Dimmer, a především Sir Georgie Clerk, "vyslanec Jeho Výsosti anglického krále v Praze". Bezesporu nejzajímavějším jménem v klubu je však osoba čestného předsedy, kterým nebyl nikdo menší než Jan Garrigue Masaryk, slavný syn slavného otce.

Ohromná spousta razítek a podpisů pod všemi možnými dokumenty spolu s poměrně dlouhým obdobím uplynuvším mezi oběma výše uvedenými událostmi jen potvrzuje domněnku pozorného čtenáře, že již za První republiky byla státní moc přebyrokratizována a že se klub rozhodně nerodil snadno. Složitost celého procesu ovšem nic nemohla změnit na tom, že takto započal GOLF CLUB PRAHA svou existenci.

Karel Štrougal

Hodnocení - Golf Club Praha

352

Golf Club Praha nasbíralo od Vás již 352 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Golf Club Praha přidáte groše.


Služby a produkty - přehled štítků

Golf Club Praha, prezentace je zařazena v katalogu:

Golf Club Praha na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení: