FK Admira Praha - Fotbalový klub

Naloguj se a edituj
Login:
Heslo:
Nová Registrace
Ztratil/a jsem Heslo

Klub FK Admira Praha navazuje na tradici kobyliské kopané, jejíž počátky sahají do roku 1909. V roce 2009 FK Admira oslavil 100 let svého trvání. Tradiční klubové barvy: bílá a černá

FK Admira Praha - Fotbalový klub - logo
telefon: +420 725 965 087

FK Admira se představuje: FK Admira Praha je právně samostatný klub se sídlem Praha 8, Na Pecích 46, PSČ 182 00. Registrace u MV ČR ze dne 26. října 1992. Aktuální počet členů FK: 135. Klub navazuje na tradici kobyliské kopané, jejíž počátky sahají do roku 1909. V roce 2009 FK Admira oslavil 100 let svého trvání.

FK Admira Praha - Fotbalový klub - fotogalerie

 • FK Admira Praha - Fotbalový klub - 321
  FK Admira Praha - Fotbalový klub - 322
  FK Admira Praha - Fotbalový klub - 323
  FK Admira Praha - Fotbalový klub - 324
 • FK Admira Praha - Fotbalový klub - 325
  FK Admira Praha - Fotbalový klub - 326
  FK Admira Praha - Fotbalový klub - 327
  FK Admira Praha - Fotbalový klub - 328
 • FK Admira Praha - Fotbalový klub - 329
  FK Admira Praha - Fotbalový klub - 330
  FK Admira Praha - Fotbalový klub - 331
  FK Admira Praha - Fotbalový klub - 332

>> Kontakty pro FK Admira Praha - Fotbalový klub <<

Adresa:Na pecích 1044/46
 18200, Praha Kobylisy

Telefon:+420725965087
Fax:+420 284 681 722

WWW:http://www.fkadmira.info

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno:
Email:
Předmět:
Zpráva:
 
Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

Tramvaj:Líbeznická - 3, 55

Bus:Sídliště Kobylisy - 162, 169, 183

Stadion FK Admira Praha

Stadion FK Admira Praha, Praha 8-Kobylisy, Na Pecích 46, s travnatou hrací plochou a hřištěm s umělým povrchem. Domácí prostředí A-mužstva, ligových týmů U-19, U-13 a U-12.

Areál byl otevřen v roce 1964, hřiště s umělou trávou pak v roce 2005.

Na tomto stadionu dokázala Admira v Poháru ČMFS porazit prvoligovou Plzeň 2:1 či Viktorii Žižkov 3:2. V letech 1996 – 2002 se tu hrávala ČFL.

Spojení: TRAM č. 17, stanice Líbeznická, nebo METRO, stanice Kobylisy (350 metrů od stadionu).

Sportovní areál Hovorčovická

Sportovní areál ZŠ Hovorčovická s travnatou hrací plochou, domácí prostředí našeho B-mužstva dospělých, hrají se zde také mistrovská utkání mládežnických věkových kategorii včetně České ligy žáků. Areál využívá FK Admira v rámci spolupráce na základě dohody s ÚMČ Praha 8 a ředitelstvím ZŠ Hovorčovická.

Spojení: BUS ze stanice metra Kobylisy, linky 102, 144, 152, 177, 200, výstup ve stanici Písečná, odtud pěšky Mirovickou ulicí do ulice Hovorčovická.

Z historie klubu FK Admira Praha

Úplné počátky kobyliského fotbalu sahají až do dávného roku 1907. Do časů císaře pána a například do roku zahájení provozu v Městském divadle na Královských Vinohradech. Tenkrát jen kobyliští páni kluci objevili kouzlo, které v sobě skrýval hadrák, do něhož se dalo kopat a který tak zábavně létal od nohy k noze. Na plácku v místech dnešní tramvajové zastávky Ke Stírce se odehrály první líté mače, při kterých brankové tyče představovaly odložené čepice... Když kopat do balonu, tak s nějakým řádem a s nějakými pravidly. Ostatně, v Libni a Karlíně už měli fotbaloví nadšenci ustavené kroužky kopané. Kobylisy nemohly zůstat stranou! V dobových záznamech se dochovala i jména průkopníků kopané ve zdejší čtvrti - bratři Staňkové, Bedřich Koníček, Karel Šanda, Josef Hauf, Karel Havlík. Ti stáli u zrodu prvního řádného kroužku fotbalistů v Kobylisích. Jako hřiště posloužil "plac" v tehdejší cihelně, který se stal dějištěm prvních herních kontaktů s Libeňáky a Karlínskými. Výsledky se ovšem nedochovaly... Fotbal se líbil a začal zapouštět kořeny. A tak se stalo, že se sešla první schůze fotbalistů a ti se dohodli na historickém kroku. Na den 17. května 1909 (bylo to pondělí) svolali ustavující valnou hromadu do hostince pana Františka Kopřivy Na Pěšinkách. A ta se dohodla na vzniku opravdového sportovního klubu. V čele prvního výboru stanul předseda Josef Hauf, za členy účastníci zvolili Františka Staňka, hostitele valné hromady Františka Kopřivu, Karla Šandu, Bedřicha Koníčka, Václava Hraběte a Antonína Zátku.
... více na domovské stránce

Víco o FK Admira Praha

Stadion v Praze 8-Kobylisích, Na pecích 46 – hlavní travnatá plocha, plocha s umělou trávou certifikovaná pro všechny zápasy na úrovni Pražského fotbalového svazu.

Sportovní areál Hovorčovická v Praze 8-Kobylisích – travnatá plocha (klub areál využívá dlouhodobě na základě dohody s Městskou částí Praha 8 a ředitelstvím ZŠ Hovorčovická).

Hodnocení - FK Admira Praha - Fotbalový klub

351

FK Admira Praha - Fotbalový klub nasbíralo od Vás již 351 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro FK Admira Praha - Fotbalový klub přidáte groše.

Přidej jeden zlaťákPřidej dva zlaťákypřidej tři zlaťáky

Služby a produkty - přehled štítků

FK Admira Praha - Fotbalový klub na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení
Přidejte ZDARMA svou firmu,
pozvánku na akci, řádkovou
inzerci či promočlánek.

Sportovní kluby Praha

Inzerce a Bazar Praha

Kulturní kalendář

Firmy v Praze - TOP 10

Copyright © 2012 - 2016 Praha na Dlani - informační portál pro Prahu Košile na míru

Do 21. března bude celý portál Praha na Dlani probíhat transformací, design, nové funkce, nové formuláře, omluvte případné nestandardní chování serveru. Kulturní kalendář Prahy je intenzivně plněn a především sekce Koncerty v Praze a Divadelní představení Praha jsou denně aktualizovány.

Co je nového?