21. dubna, 2019 - svátek má Alexandra

FK Admira Praha - Fotbalový klub - firma v Praze

Klub FK Admira Praha navazuje na tradici kobyliské kopané, jejíž počátky sahají do roku 1909. V roce 2009 FK Admira oslavil 100 let svého trvání. Tradiční klubové barvy: bílá a černá

FK Admira Praha - Fotbalový klub - logo
telefon: +420 725 965 087

FK Admira se představuje: FK Admira Praha je právně samostatný klub se sídlem Praha 8, Na Pecích 46, PSČ 182 00. Registrace u MV ČR ze dne 26. října 1992. Aktuální počet členů FK: 135. Klub navazuje na tradici kobyliské kopané, jejíž počátky sahají do roku 1909. V roce 2009 FK Admira oslavil 100 let svého trvání.

FK Admira Praha - Fotbalový klub - fotogalerie

>> Kontakty pro FK Admira Praha - Fotbalový klub <<

Adresa:Na pecích 1044/46
 18200, Praha Kobylisy

Telefon:+420725965087
Fax:+420 284 681 722

WWW:http://www.fkadmira.info

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

Tramvaj:Líbeznická - 3, 55

Bus:Sídliště Kobylisy - 162, 169, 183

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

Stadion FK Admira Praha

Stadion FK Admira Praha, Praha 8-Kobylisy, Na Pecích 46, s travnatou hrací plochou a hřištěm s umělým povrchem. Domácí prostředí A-mužstva, ligových týmů U-19, U-13 a U-12.

Areál byl otevřen v roce 1964, hřiště s umělou trávou pak v roce 2005.

Na tomto stadionu dokázala Admira v Poháru ČMFS porazit prvoligovou Plzeň 2:1 či Viktorii Žižkov 3:2. V letech 1996 – 2002 se tu hrávala ČFL.

Spojení: TRAM č. 17, stanice Líbeznická, nebo METRO, stanice Kobylisy (350 metrů od stadionu).

Sportovní areál Hovorčovická

Sportovní areál ZŠ Hovorčovická s travnatou hrací plochou, domácí prostředí našeho B-mužstva dospělých, hrají se zde také mistrovská utkání mládežnických věkových kategorii včetně České ligy žáků. Areál využívá FK Admira v rámci spolupráce na základě dohody s ÚMČ Praha 8 a ředitelstvím ZŠ Hovorčovická.

Spojení: BUS ze stanice metra Kobylisy, linky 102, 144, 152, 177, 200, výstup ve stanici Písečná, odtud pěšky Mirovickou ulicí do ulice Hovorčovická.

Z historie klubu FK Admira Praha

Úplné počátky kobyliského fotbalu sahají až do dávného roku 1907. Do časů císaře pána a například do roku zahájení provozu v Městském divadle na Královských Vinohradech. Tenkrát jen kobyliští páni kluci objevili kouzlo, které v sobě skrýval hadrák, do něhož se dalo kopat a který tak zábavně létal od nohy k noze. Na plácku v místech dnešní tramvajové zastávky Ke Stírce se odehrály první líté mače, při kterých brankové tyče představovaly odložené čepice... Když kopat do balonu, tak s nějakým řádem a s nějakými pravidly. Ostatně, v Libni a Karlíně už měli fotbaloví nadšenci ustavené kroužky kopané. Kobylisy nemohly zůstat stranou! V dobových záznamech se dochovala i jména průkopníků kopané ve zdejší čtvrti - bratři Staňkové, Bedřich Koníček, Karel Šanda, Josef Hauf, Karel Havlík. Ti stáli u zrodu prvního řádného kroužku fotbalistů v Kobylisích. Jako hřiště posloužil "plac" v tehdejší cihelně, který se stal dějištěm prvních herních kontaktů s Libeňáky a Karlínskými. Výsledky se ovšem nedochovaly... Fotbal se líbil a začal zapouštět kořeny. A tak se stalo, že se sešla první schůze fotbalistů a ti se dohodli na historickém kroku. Na den 17. května 1909 (bylo to pondělí) svolali ustavující valnou hromadu do hostince pana Františka Kopřivy Na Pěšinkách. A ta se dohodla na vzniku opravdového sportovního klubu. V čele prvního výboru stanul předseda Josef Hauf, za členy účastníci zvolili Františka Staňka, hostitele valné hromady Františka Kopřivu, Karla Šandu, Bedřicha Koníčka, Václava Hraběte a Antonína Zátku.
... více na domovské stránce

Víco o FK Admira Praha

Stadion v Praze 8-Kobylisích, Na pecích 46 – hlavní travnatá plocha, plocha s umělou trávou certifikovaná pro všechny zápasy na úrovni Pražského fotbalového svazu.

Sportovní areál Hovorčovická v Praze 8-Kobylisích – travnatá plocha (klub areál využívá dlouhodobě na základě dohody s Městskou částí Praha 8 a ředitelstvím ZŠ Hovorčovická).

Hodnocení - FK Admira Praha - Fotbalový klub

519

FK Admira Praha - Fotbalový klub nasbíralo od Vás již 519 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro FK Admira Praha - Fotbalový klub přidáte groše.


Služby a produkty - přehled štítků

FK Admira Praha - Fotbalový klub, prezentace je zařazena v katalogu:

FK Admira Praha - Fotbalový klub na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení: