27. května, 2019 - svátek má Valdemar

Vrtbovská zahrada - firma v Praze

Vrtbovská zahrada je nemovitá kulturní památka I.stupně zapsaná na seznamu UNESCO v majetku Hlavního města Prahy. Vrtbovská zahrada leží spolu s dalšími třemi barokními zahradami, Vratislavskou, Schőnborskou a Lobkovickou, na svahu Petřína a je považována za jednu z nejvýznamnějších a nejkrásnějších barokních zahrad.

Vrtbovská zahrada - logo
telefon: +420 257 531 480

Vrtbovská zahrada, originálně řešený architektonický skvost, je přístupná z Karmelitské ulice na Malé Straně v Praze. Od roku 1998 se návštěvníkům opět nabízí možnost spatřit tuto unikátní barokní zahradu, která prošla celkovou rekonstrukcí. Správu a údržbu Vrtbovské zahrady zajišťuje společnost Casus Direct Mail a.s.

Vrtbovská zahrada - fotogalerie

>> Kontakty pro Vrtbovská zahrada <<

Adresa:Karmelitská 373/25
 , Praha Malá Strana

Telefon:+420257531480
Fax:+420 257 531 480

WWW:http://www.vrtbovska.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

U prezentace Vrtbovská zahrada není nastaveno žádné dopravní spojení.

Pomáhej s humorem - Konto Bariery

Historie Vrtbovské zahrady

Vznik velkolepé palácové zahrady je spojen s velkým svatebním obdobím kolem roku 1720.

Autorem návrhu je František Maxmilián Kaňka, který pro Jana Josefa hraběte z Vrby nejprve přestavěl palác a následně zřídil zahradu. Na rozdíl od zahrady, která si udržela barokní stav bez větších změn, prošel Vrtbovský palác i v následujících obdobích výraznými úpravami.

Sochařskou výzdobu zahrady vytvořil Matyáš Bernard Braun. Na zdařilém díle se také podílel Václav Vavřinec Reiner. Velmi dobře se zachovala vnitřní výzdoba sala terreny. Freska na klenbě je dílem Václava Vavřince Reinera a představuje Venuši a Adonise.

CASUS V letech 1990 - 1998 se po předchozím statickém zajištění uskutečnila celková rekonstrukce zahrady. Obnovená zahrada byla pro veřejnost slavnostně oevřena 3. června 1998. Zahrada je ve vlastnictví Hlavního města Prahy. Údržbu a správu zajišťuje firma Casus Direct Mail a.s.

Svatby ve Vrtbovské zahradě

Pokud jste se rozhodli uzavřít sňatek v reprezentativních prostorách Vrtbovské zahrady, prožijete si svůj svatební den v romantickém a intimním prostředí uprostřed rušného centra Prahy.

Firma Casus Direct Mail a.s., která od roku 1999 spravuje a provozuje Vrtbovskou zahradu, ve spolupráci s Odborem matrik úřadu Městské části Praha 1 umožňuje pořádání svatebních obřadů v prostorách Vrtbovské zahrady a Vrtbovského paláce.

Ve Vrtbovské zahradě je možné uzavřít civilní i církevní sňatek. V obou případech je nutné kontaktovat Matriku úřadu Městské části Praha 1, Vodičkova 18, potřebné informace získáte na tel. 221 097 469.

Hodnocení - Vrtbovská zahrada

345

Vrtbovská zahrada nasbíralo od Vás již 345 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Vrtbovská zahrada přidáte groše.


Služby a produkty - přehled štítků

Vrtbovská zahrada, prezentace je zařazena v katalogu:

Vrtbovská zahrada na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení: