23. května, 2019 - svátek má Vladimír

Jindřišská věž, s.r.o. - firma v Praze

Přijďte si prohlédnout desetipatrovou Jindřišskou věž s výtahem, kde každé patro má své tajemtví... Nabízíme představení, výstavy či pronájem prostor pro konání společenských akcí.

Jindřišská věž, s.r.o. - logo
telefon: +420 224 232 429,+420777102517

Jindřišská věž, s.r.o. - základní cíl: Zpřístupnit a komerčně využít 400 let starou zvonici tak, aby vyhovovala návštěvníkům třetího tisíciletí a přitom absolutně respektovala přísné požadavky památkové péče kladené na tuto unikátní středověkou stavbu. Jindřišská věž by se měla stát symbolem Prahy stověžaté, měla by vrátit zvonům jejich vážnost, které se těšily po celá století, měla by ukázat mimořádnost tesařského řemesla právě na krovu, který je ukazován v učebnicích jako vzor této profese a zařadit se svým technickým řešením a moderním komerčním využitím při současném naprostém respektování středověké zvonice zařadí mezi ojedinělé evropské projekty.

Jindřišská věž, s.r.o. - fotogalerie

>> Kontakty pro Jindřišská věž, s.r.o. <<

Adresa:Jindřišská ulice
 , Praha Nové Město

Telefon:+420224232429,+420777102517

WWW:http://www.jindrisskavez.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

U prezentace Jindřišská věž, s.r.o. není nastaveno žádné dopravní spojení.

Historie Jindřišské věže

Zvonice kostela sv. Jindřicha a sv. Kunhuty

Karel IV. – císař římský a král český podepsal 3. dubna 1347 na Křivoklátě zakládací listinu Nového Města pražského. Tento velkolepý urbanistický záměr ve středověké Evropě nenacházel obdoby.

Hlavními centry Nového Města pražského se staly Dobytčí trh (Karlovo náměstí), Koňský trh (Václavské náměstí) a Senný trh (Senovážné náměstí). V této době byly též vytyčeny Jindřišská a Vodičkova ulice, které spojovaly všechny tři hlavní trhy. A právě v Jindřišské ulici byl postaven již v polovině 14. století farní kostel sv. Jindřicha a sv. Kunhuty spolu se hřbitovem, zvonicí, farou a farní školou.

První zmínky o původní dřevěné zvonici se objevují v letech 1472-1475. Nynější renesanční zvonice ze 70. let 16. století stojí na místě tehdejšího hřbitova. Je postavená z kamene se čtvercovým půdorysem s dvěma kordónovými římsami. Ve zvonici je umístěn pozdně gotický zvon z r. 1518 o průměru 101 cm od Bartoloměje z Nového Města pražského.

Nejstarší dochované zaměření zádušního areálu kostela sv. Jindřicha a sv. Kunhuty zhotovené kolem roku 1780.

V levém horním rohu je pohled ze strany hřbitova na správní budovy a pohled na hlavní průčelí zvonice. V pravém horním rohu stávající průčelí kostela v konfrontaci s nerealizovaným návrhem pozdně barokního průčelí kostela (uprostřed) od stavitele Františka Zelinky (1739-1809) a pohled na kapli Jeruzalémskou ze strany hřbitova. Vlevo dole v horní části je pohled od kostela na faru, církevní školu a hřbitovní bránu. V dolní části pak pohled na faru z Jindřišské ulice včetně vchodu do dvora

V době výstavby zvonice byly vyrobeny i věžní hodiny se dvěma cimbály datované r. 1577. Za švédského obléhání Prahy v r. 1648 byla zvonice využita obránci Prahy a tím silně poškozena. Zásadní opravy se zvonice dočkala až v roce 1878-1880.

Hodnocení - Jindřišská věž, s.r.o.

324

Jindřišská věž, s.r.o. nasbíralo od Vás již 324 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Jindřišská věž, s.r.o. přidáte groše.


Služby a produkty - přehled štítků

Jindřišská věž, s.r.o., prezentace je zařazena v katalogu:

Jindřišská věž, s.r.o. na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení: