24. května, 2019 - svátek má Jana

Loreta Praha - firma v Praze

Pražská Loreta je pozoruhodnou barokní památkou, poutním místem s bohatou historií. Široké průčelí s hodinovou věží, z níž každou hodinu zaznívají tóny unikátní loretánské zvonkohry, jistě neunikne pozornosti žádného tuzemského ani zahraničního návštěvníka, který tudy prochází směrem k Pražskému hradu.

Loreta Praha - logo
telefon: +420 233 356 905

Byla by ale velká škoda spokojit se jen s tímto malebným pohledem, jenž se nám otevírá z terasy před Černínským palácem. Ti, kteří, kteří sestoupí až na Loretánské náměstí a projdou branou Lorety, budou příjemně překvapeni dispozicí poutního místa a věříme, že ocení zajímavosti, které jsou zde k vidění.

Loreta Praha - fotogalerie

>> Kontakty pro Loreta Praha <<

Adresa:Loretánské náměstí 100/7
 , Praha Hradčany

Telefon:+420233356905
Fax:+420 220 516 740

WWW:http://www.loreta.cz

>> Zaslat zprávu na email <<

Jméno: Email: Předmět: Text zprávy:   Opište kód:

>> Dopravní spojení <<

U prezentace Loreta Praha není nastaveno žádné dopravní spojení.

Teprve projdeme-li průčelní budovou, ocitneme se totiž u samotné "lorety" - tedy vlastní Loretánské kaple, tzv. Santa Casy. Je to kopie nazaretského "svatého domku", který je uctíván v italském Loretu jako místo, v němž došlo k zázraku Vtělení. Kaple, na vnějšku po italském vzoru bohatě zdobená reliéfy, je duchovním středem celého poutního místa. Stojí volně v prostoru nádvoří, obklopena patrovým ambitem s nárožními kaplemi.

V ose nádvoří, za loretánskou kaplí, je možno prohlédnout poutní kostel Narození Páně - jeden z nejkrásnějších zachovaných rokokových interiérů v Praze. V sobotu odpoledne se zde rozeznívají barokní varhany v pravidelných koncertech pro návštěvníky. Hudba ostatně provází příchozí po celou dobu jejich návštěvy v Loretě - každou hodinu se celá budova rozezpívá mariánskou písní zvonkohry, ve svátky místní varhaníci hrají dokonce na klaviatuře zvonkohry celé skladby duchovní hudby.

Na závěr prohlídky návštěvníci přicházejí do prostor klenotnice, kde je vystavena podstatná část proslulého Loretánského pokladu. Vedle pokladu při katedrále sv. Víta jde o nejcennější chrámový poklad v republice. Vévodí mu Diamantová monstrance, zvaná též Pražské slunce, zhotovená na konci 17. století ve Vídni s použitím neuvěřitelných 6.222 diamantů.

Historie Lorety je často velmi pohnutá a zahrnuje nejen vrchol baroka v Praze, ale uchovala nám i stopy duchovního života církve u nás.

O Loretu i o poutníky od založení místa pečují řeholníci Řádu menších bratří kapucínů (OFMCap.), jejichž klášter s kostelem P. Marie Andělské je v sousedství. Každá doba naplňuje tento vztah novými formami. V současné době je v části kláštera nabízeno ubytování studentům, poutníkům a turistům....

Hodnocení - Loreta Praha

240

Loreta Praha nasbíralo od Vás již 240 grošů, přispějte k lepší pozici v našem katalogu tím, že pro Loreta Praha přidáte groše.


Služby a produkty - přehled štítků

Loreta Praha, prezentace je zařazena v katalogu:

Loreta Praha na mapě Prahy

Ikonka na Váš web pro zvýšení počtu Grošů

Vložte na svou stránku ikonku odkazující na tuto prezentaci
... po kliknutí se k této prezentaci přičtou vždy 3 Groše.
(takto dostanete odměnu pro lepší pozici za každého návštěvníka)
Firmy v Praze
HTML kód pro vložení: