16. června, 2019 - svátek má Zbyněk

Základní zjištění kvality zpětného odkazu

Pro porovnání kvality zpětných odkazů je z volně dostupných nástrojů na internetu k dispozici Majestic SEO jež si můžete otevřít na Majestic.com. Tuto stránku využívají také profesionální SEO poradci aby mohly lépe vyhodnotit počet a kvalitu zpětných odkazů, jež vedou na určité stránky, které se snaží dostat na co nejvyšší pozice v rámci vyhledávačů jako je www.google.com a www.seznam.cz.

Po zobrazení těchto stránek můžete v omezeném množství (omezeno denním limitem) zkontrolovat jakoukoli internetovou doménu, a to tak že do jejich hlavního vyhledávacího pole pojmenované:
"Enter a domain, URL OR search phrase" vložíte název své domény, pokud by jste vlastnili například doménu www.stachemus.cz tak do tohoto pole vložíte pouze "stachemus.cz" (bez http:// a také bez www.).

Majestic.comPo odeslání Vámi kontrolované domény Vám Majestic zobrazí analýzu testovaného webu.

V tomto přehledu jsou pro Vás nejdůležitější dvě základní čísla uvedena v kruzích, pojmenované "Trust Flow" a "Citation Flow" - čím vyšší čísla, tím je testovaný web kvalitnější a má větší návštěvnosti z vyhledávačů. Tyto dvě základní čísla jsou ovšem globální statistiky všech zpětných odkazů a neříkají Vám nic o jednotlivých zpětných odkazech.

Majestic.comPosouzení kvality jednotlivých zpětný odkazů naleznete až pod všemi grafy s nadpisem "Backlinks". Zde jsou seřazeny všechny zpětné odkazy vedoucí na testovanou doménu od toho nejlepšího k nejhoršímu (po otestování Vám Majestic zobrazí pouze 5 nejlepších, pro úplný výpis se budete muset zaregistrovat a pak stačí klepnou na slovíčko "Backlinks" ve větě: See more results in the Backlinks tab,...). V tomto výpisu vidíte u všech zpětných odkazů opět čísla, kde nás zajímají sloupce "Trust Flow" a "Citation Flow" - čím vyšší číslo - tím kvalitnější odkaz.

Průměrná hodnota zvýrazněných prezentací v rámci našeho portálu je cca 28 (Trust) a 35 (Citation) (kvalitu našich odkazů neustále zlepšujeme) - pro ověření si můžete otestovat doménu STACHEMUS.CZ a porovnat kvalitu našich zpětných odkazů s konkurencí jež odkazuje na Vaši doménu.

Majestic.comPro případné otázky neváhejte kontaktovat kohokoli z našeho Portálu Praha na Dlani, rádi Vám pomůžeme z budováním kvalitních zpětných odkazů.