Budvar aktuálně - nejaktuálnější zprávy a články ze všech českých médií přehledně setříděné. Budvar v nejobsáhlejším zpravodajském rozsahu na PrahaNaDlani♥cz

info.cz
info.cz »
7.ledna 2020

Vedení Budějovického Budvaru se rozhodlo ke kroku, který je v pivovarnickém světě značně neobvyklý. Svou prémiovou a celosvětově proslulou značku Budweiser Budvar, o níž vede spor s pivovarnickou skupinou AB-INBEV, začalo v reklamě na domácím trhu postupně nahrazovat značkou Budějovický Budvar. Objevují se i názory, že to českobudějovický pivovar může ve sporu s jeho nadnárodním konkurentem poškodit.» více

3.ledna 2020

Národní podnik Budějovický Budvar by měl mít za loňský rok rekordní tržby. ČTK to řekl ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD), pod jehož úřad podnik spadá. Přesnou výši tržeb ministr neuvedl, přesáhnout by ale měly dosavadní maximum z předloňska. Tehdy podnik utržil 2,63 miliardy korun s meziročním nárůstem o 6,5 procenta.» více

30.prosince 2019

Hokejisté vedoucích Českých Budějovic se po dvou porážkách za sebou radovali ve šlágru 6. kola nadstavby první ligy z výhry nad dosud druhým Vsetínem 5:2. Jihočeši vedou tabulku o 23 bodů před Přerovem, který zdolal Slavii 4:1. Na třetí místo před Vsetín se posunul Chomutov, který vyhrál v Litoměřicích 4:3 v prodloužení. Českobudějovický Motor nebodoval dvakrát za sebou poprvé v sezoně a ve vyprodané Budvar Aréně před 6421 diváky další ztrátu nepřipustil. Valachy sice dostal do vedení v 17. minutě David Tůma, ale ještě v první třetině odpověděl v přesilové hře Miroslav Holec a v druhém dějství v dalších početních výhodách otočili domácí na 3:1. V pěti proti třem se trefil Zdeněk Doležal a v klasické výhodě Jan Veselý. Rovněž v přesilovce sice snížil 18 sekund před koncem druhé části Radim Kucharczyk. V závěru utkání ale pojistili náskok Motoru Holec a Radek Prokeš. Vsetín neuspěl po pěti výhrách. Přerov sice prohrával se Slavií od 24. minuty po brance Filipa Vlčka v přesilové hře, ale za deset minut vyrovnal také v početní výhodě Jakub Navrátil. Po šesti minutách třetí části otočil stav Tomáš Doležal a výsledek ještě dovršili v přesilovce Roman Pšurný a Matěj Svoboda. Chomutov v Litoměřicích třikrát ztratil vedení, ale nakonec se radoval poté, co v čase 64:31 rozhodl ve vlastním oslabení Jakub Sklenář. Potřetí za sebou vyšla bodově naprázdno Poruba, která prohrála v Havířově 1:2. Domácí naopak bodovali popáté za sebou a z toho počtvrté vyhráli. Rozhodl o tom v 54. minutě Jakub Kotala.» více