Zatímco někteří ostravští fotbalisté na prvním tréninku v novém roce ještě okukovali zrekonstruované Bazaly, kam se Baník přestěhoval, trenér Luboš Kozel už chystal na umělém trávníku kužely. Krátká rozprava s týmem ve středovém kruhu a šlo se na věc. Úvodní jednotka trvala skoro hodinu a půl, hodně se do ní zapojoval asistent Ivan Kopecký, který ještě na podzim vedl coby hlavní kouč Opavu, než ho vystřídal Jiří Balcárek.» více

• 3
  • 4
  • 5
7.prosince 2019

Fotbalisté Opavy v 19. kole první ligy doma podlehli Jablonci 1:2 a ve třetím utkání pod novým trenérem Jiřím Balcárkem poprvé nebodovali. Všechny góly padly až ve druhém poločase. Na vedoucí branku hostujícího Martina Doležala dokázal odpovědět opavský kapitán Jan Žídek, ale v 82. minutě utkání rozhodl střídající Dominik Pleštil. Severočeši zvítězili po třech kolech a posunuli se na čtvrté místo neúplné tabulky. Slezané jsou čtrnáctí.» více

Sport Fotbal Moravskoslezský kraj Opava Martin Doležal Jiří Balcárek
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Po třech zápasech, v nichž vždy nějaké body soupeři nechali, fotbalisté Jablonce zase okusili, jaké je to vyhrát. Severočeši uspěli na hřišti Opavy, kterou v utkání 19. kola první ligy porazili 2:1. Slezané zaznamenali první porážku pod koučem Jiřím Balcárkem. » více

29.listopadu 2019

Fotbalisté Ostravy v úvodním utkání 18. ligového kola pouze remizovali v domácím prostředí s předposlední Opavou 0:0. Baník hrál od 42. minuty bez vyloučeného Adama Jánoše, který uviděl červenou kartu za facku Součkovi. Hosté i v druhém utkání pod novým koučem Jiřím Balcárkem bodovali a stejně jako minule proti Mladé Boleslavi neinkasovali.» více

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Derby bez vítěze. V předehrávce 18. kola fotbalové ligy měla blíž k výhře Opava, která nastřelila dvakrát tyč. Navíc od 41. minuty hrála přesilovku po zbytečném vyloučení domácího Adama Jánoše. Jenže jí nevyužila, utkání skončilo bezbrankovou remízou. Baník doma v nejvyšší soutěži neprohrál už osm zápasů po sobě a díky zisku bodu poskočil v tabulce na páté místo před Spartu, která hraje v Příbrami v sobotu. Opava bodovala i ve druhém utkání pod novým koučem Jiřím Balcárkem. » více

Sport Fotbal Moravskoslezský kraj Středočeský kraj Sparta Opava Příbram Jiří Balcárek
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Slezské derby mezi Ostravou a Opavou v rámci 18. kola první fotbalové ligy gól nepřineslo. Favorizovaný Baník, který hrál od 41. minuty bez vyloučeného Adama Jánoše, doma v nejvyšší soutěži neprohrál už osm zápasů po sobě a díky zisku bodu poskočil v tabulce na páté místo před Spartu, která hraje v Příbrami v sobotu. Opava bodovala i ve druhém utkání pod novým koučem Jiřím Balcárkem. » více

Sport Fotbal Moravskoslezský kraj Středočeský kraj Ostrava Sparta Opava Příbram Jiří Balcárek
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Slezské derby mezi Ostravou a Opavou dnes otevře 18. kolo první fotbalové ligy. Baník jde do předehrávky v roli jasného favorita, který doma v nejvyšší soutěži sedm zápasů po sobě neprohrál a touží si upevnit pozici v první šestce tabulky. Předposlední Opava ale minule při debutu trenéra Jiřího Balcárka poprvé po 14 kolech zvítězila a na zlepšení chce ve Vítkovicích navázat. Zápas (stav je zatím 0:0, vysílá ČT sport) začne v 18h, v podrobné online reportáži ho sledujte na Sport.cz.» více