Moto GP aktuálně - Poslední zprávy a aktuality

Moto GP aktuálně - nejaktuálnější zprávy a články ze všech českých médií přehledně setříděné. Moto GP v nejobsáhlejším zpravodajském rozsahu na PrahaNaDlani♥cz

před 14 hodinami

Motocyklista Filip Salač dosáhl ve Valencii nejlepšího kvalifikačního výsledku v životě. Po šestém místě se v nedělním závěrečném závodu letošního mistrovství světa postaví na startu třídy Moto3 do druhé řady. Dosud byl sedmnáctiletý český talent v kvalifikaci nejlépe dvanáctý v zářijové Velké ceně San Marina.» více

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
14.listopadu 2019

Pětinásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů Jorge Lorenzo ukončí po nevydařené sezoně kariéru. Dvaatřicetiletý španělský jezdec podle médií oznámí své rozhodnutí na odpolední tiskové konferenci, kterou svolal před víkendovým závěrečným závodem letošního světového šampionátu ve Valencii.» více

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12.listopadu 2019

Motocyklová Grand Prix bude v Brně i příští rok, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí Jihomoravského kraje Monika Brindzáková. Konání závodů potvrdila promotérská společnost Dorna v dopise hejtmanovi Bohumilu Šimkovi (ANO). Závody byly v ohrožení kvůli opožděným platbám za zalistovací poplatek. Akci popáté uspořádá spolek kraje a města, který má s Dornou smlouvu na pět ročníků.» více

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.listopadu 2019

Španělský motocyklista Álex Márquez je mistrem světa v silničních závodech třídy Moto2. V Malajsii dojel druhý za Bradem Binderem z Jihoafrické republiky a před závěrečným závodem šampionátu před ním vede o nedostižných 28 bodů.» více

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
27.října 2019

Lorenzo Dalla Porta se stal mistrem světa v závodech silničních motocyklů třídy Moto3. Celkový triumf si dvaadvacetiletý Ital pojistil výhrou v Austrálii a dva závody před koncem šampionátu má v čele průběžného pořadí nedostižný náskok 72 bodů. Jakub Kornfeil dojel po startu z poslední řady patnáctý, Filip Salač sice také útočil na body, ale po pádu závod na Phillip Islandu nedokončil.» více

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
26.října 2019

V pátek v Brně nečekaně zemřel bývalý vynikající motocyklový závodník Karel Hanika starší, bylo mu 70 let. Otec Karla Haniky mladšího měl největší zásluhu na úspěších svého syna, vítěze Red Bull Rookies Cupu 2013 a účastníka 46 závodů Grand Prix v Moto3/Moto2 a dvou jízd v šampionátu superbiků. Informaci o tragické události přinesl server motoforum.cz.» více

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
20.října 2019

Filip Salač se zlomeným malíčkem na noze absolvoval Velkou cenu Japonska a obsadil 22. místo, pro Jakuba Kornfeila skončil závod Moto3 pádem brzy po startu. Pro vítězství si v Motegi dojel italský motocyklista Lorenzo Dalla Porta a je blízko titulu mistra světa.» více

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
19.října 2019

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix. Karel Abraham v královské třídě MotoGP vystartuje z 18. místa.» více