TOP VIDEA
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli ve 12. kole první ligy doma nad Frýdkem-Místkem 3:2 a posunuli se do čela tabulky o skóre před Porubu. Ostravský celek utrpěl v Chomutově debakl 3:8 a připsal si teprve druhou porážku v sezoně. Na třetím místě se drží Havířov, který vyhrál v Jihlavě 3:1. Dukla prohrála už počtvrté za sebou.

Motor se proti Frýdku-Místku ujal vedení v osmé minutě díky Zdeňku Doležalovi, vzápětí sice vyrovnal David Květoň, ale domácím vrátil ještě v první třetině vedení Matouš Venkrbec. Ve 24. minutě zvýšil Vít Christov a hosté ještě před polovinou utkání pouze zkorigovali výsledek díky gólu Milana Mikulíka v přesilové hře. Jihočeši popáté za sebou bodovali, z toho čtyřikrát vyhráli. Frýdek-Místek pošesté za sebou neuspěl venku.

Poruba v Chomutově nejprve otočila stav na 2:1 a ve 33. minutě hosté ještě vyrovnali na 3:3, ale potom zápas ztratili. V čase 38:14 Piráti získali vedení díky brance Lukáše Klímy, přestože hráli v oslabení při trestu Darbyho Llewellyna na pět minut a do konce utkání.

Chomutov potom v závěrečné třetině přichystal dosavadnímu lídrovi debakl. Pěti body za gól a čtyři asistence zazářil Nicolas Hlava. Chomutov vyhrál doma šestý ze sedmi zápasů a radoval se z druhého úspěchu po předešlých třech zápasech bez bodu.

Jihlava posílena o kvarteto útočníků z Pardubic Ondřeje Machalu, Michala Machače, Ondřeje Matýse a Michala Pochobradského neprolomila sérii neúspěchů a za poslední čtyři duely získala jediný bod.

Vedla sice od deváté minuty díky brance obránce Daniela Koláře, ale za 98 sekund vyrovnal Radek Veselý a ve druhé části Havířov rozhodl. V polovině utkání využil přesilovou hru Petr Fridrich a 58 sekund před druhou pauzou skóroval ještě Jakub Kotala.

Přerov díky dvěma využitým početním výhodám zdolal Vsetín 2:1 a radoval se v sedmém domácím utkání ze šesté výhry. Valaši prohráli třetí z posledních čtyř duelů a skončila jejich série tří výher venku.

Slavia porazila nováčka Sokolov 4:0 a doma zvítězila pošesté v řadě, celkově oslavila čtvrtou výhru z posledních pěti utkání. Osmnáctiletý gólman Roman Málek si připsal druhou nulu v sezoně, dvě branky vstřelil Marek Ryzák. Sokolov ani v sedmém duelu mimo svůj led po postupu z druhé ligy nebodoval.

Poslední Kadaň prohrála v Litoměřicích 2:4 a prohrála i dvanáctý duel v sezoně. Má na kontě jediný bod a vyšla naprázdno osmkrát za sebou. K úspěchu nepomohl ani gólman Jakub Neužil, který přišel z Prostějova. Litoměřice doma počtvrté za sebou naplno bodovaly.

Prostějov vyhrál v Benátkách nad Jizerou 8:2 a zvítězil potřetí v řadě. Shodně čtyři body za branku a tři přihrávky si připsali Marek Račuk a Lukáš Žálčík.

Výsledky 12. kola první hokejové ligy

12. kolo první hokejové Chance ligy

Litoměřice - Kadaň 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 20. Daniel Voženílek, 24. Korkiakoski z tr. střílení, 45. J. Jícha, 52. Kukla - 37. Michnáč, 60. Z. Zabloudil. Rozhodčí: M. Petružálek, Jaroš - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 801.

Benátky nad Jizerou - Prostějov 2:8 (1:2, 1:4, 0:2)
Branky: 19. Rychlovský, 24. Šír - 14. a 25. Kafka, 22. a 28. Dvořáček, 16. Račuk, 21. L. Krejčík, 51. M. Novák, 51. Žálčík. Rozhodčí: Šindel, Wagner - Axman, Hnát. Vyloučení: 4:3, navíc R. Duda - M. Novotný oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 215.

Jihlava - Havířov 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 9. D. Kolář - 11. R. Veselý, 31. Fridrich, 40. Kotala. Rozhodčí: Jechoutek, Vrba - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:6, navíc Pekr (Jihlava) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1147.

Motor České Budějovice - Frýdek-Místek 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 8. Z. Doležal, 15. Venkrbec, 24. Christov - 11. D. Květoň, 29. Mikulík. Rozhodčí: R. Čech, Kostourek - O. Polák, Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 5255.

Slavia Praha - Sokolov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 11. a 37. Ryzák, 13. Barák, 56. A. Furch. Rozhodčí: Barek, Pavlovič - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 892.

Chomutov - Poruba 8:3 (2:2, 2:1, 4:0)
Branky: 1. a 32. Stloukal, 42. a 42. F. Suchý, 16. Hlava, 39. L. Klíma, 42. Jakub Veselý, 60. D. Zeman - 13. Bodák, 16. Sikora, 33. Nejezchleb. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Janíček, Šimánek. Vyloučení: 4:6, navíc Llewellyn 5 min. a do konce utkání - Hudeček 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1895.

Přerov - Vsetín 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 12. R. Černý, 49. M. Zbořil - 52. Hryciow. Rozhodčí: Kašík, Veselý - Hanzlík, Roischel. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 2653.

1. České Budějovice 12 9 0 2 1 49:30 29
2. Poruba 12 9 1 0 2 49:33 29
3. Havířov 12 7 1 1 3 31:21 24
4. Chomutov 12 7 1 0 4 40:24 23
5. Přerov 12 7 1 0 4 36:24 23
6. Litoměřice 12 6 1 2 3 39:27 22
7. Slavia Praha 12 6 1 1 4 29:25 21
8. Prostějov 12 6 0 2 4 41:41 20