Hokejová LM: Hradec udržel šanci na postup! Liberec zachránily nájezdy

TOP VIDEA
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oba české týmy, které dnes zasáhly do programu hokejové Ligy mistrů, udržely před závěrečným 6. kolem základních skupin šanci na postup do play off. Hradec Králové se výhrou 2:1 na ledě Štýrského Hradce posunul na postupovou druhou pozici, Liberec vydřel vítězství 3:2 na samostatné nájezdy v Augsburgu.

Východočeši na ledě posledního týmu tabulky museli o tříbodový zisk usilovně bojovat. V první větší šanci neuspěl Miškář, po něm otevřel v 15. minutě skóre Smoleňák. Vzápětí byl blízko k vyrovnání Krainz, ale jeho gól neplatil. Místo toho navýšil náskok hostů při přesilové hře 36 sekund před přestávkou Červený.

Rakouský celek ale nesložil zbraně a snažil se dál dobývat branku, kterou hájil Mazanec. Ten předvedl několik výborných zákroků, neuspěli proti němu Weihager, Moderer či Yellow Horn. Jenže stejně dopadli na druhé straně i Perret, Kevin Klíma, Radovan Pavlík a Vincour.

V závěru byl vyloučen Kevin Klíma, domácí to zkusili v šesti bez gólmana a Oleksuk snížil. V tu dobu však scházelo už jen 16 vteřin do konce základní doby a Východočeši už si nenechali vzít důležité tři body, díky nimž poskočili na postupové místo.

Ještě vyrovnanější bitvu svedli Bílí Tygři v Německu. Přestože měli za celý zápas jen dva vyloučené hráče, hned jejich první trest domácí v přesilovce využili: deset sekund před návratem Kotvana na led otevřel skóre v 19. minutě Payerl.

Ve druhé části přišly velké chvíle libereckého gólmana Schwarze, který vychytal Frasera, Hafenrichtera i Schmölze. Závěr třetiny patřil tentokrát Severočechům. Nejdřív vyzněly naprázdno příležitosti Bulíře s Birnerem, dva pokusy Filippiho i velká možnost Krenželoka, ale Lenc v čase 39:39 už slavil vyrovnání. Ve 44. minutě pak dokonal obrat Musil.

Hosté v přímém souboji o postupové příčky dlouho drželi těsné vedení, než jim ho vzal v 57. minutě Holzmann. Stav 2:2 vydržel nejen do konce základní doby, ale i v prodloužení. A Liberec nesměl prohrát. Naději na postup pak v nájezdech oživil vítězným gólem Marosz. Liberec nyní potřebuje se stejným soupeřem za týden uspět doma pod Ještědem v základní hrací době.

Skupina B

Hämeenlinna - Rungsted Seier Capital 2:0.

Sestavy

Domácí: Roy (Keller) – Sezemsky, Valentine, McNeill, Haase, Lamb (A), Tölzer (C), Rogl – Schmölz, LeBlanc, Hafenrichter – Callahan, Ullmann (A), Trevelyan – Payerl, Gill, Holzmann – Fraser, Stieler, Sternheimer – Mayenschein.

Hosté: Schwarz (Peters) – Šmíd (A), Hanousek, Havlín, Derner, Graborenko, Kotvan, Knot – Hudáček, Bulíř, Birner (A) – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, Jelínek (C), Krenželok – Zachar, Musil, Vlach – Šír.

Rozhodčí

Nikolić (Rakousko), Rohatsch – Gaube, Laguzov (všichni Německo).

Sestavy

Domácí: Nihlstorp (Höneckl) – Hamilton, Kirschläger, Lindner, Setzinger, Weihager, Johansson – Zusevics, Moderer, Kainz – Yellow Horn, Garbowsky, King – Ograjensek, Oleksuk, David – Egger, Krainz, Grafenthin.

Hosté: Mazanec (Lukeš) – Linhart, Zámorský, Rosandič, F. Pavlík, Gaspar, Nedomlel – Červený, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Perret, Bičevskis, Paulovič – Miškář, Kubík, Chalupa – Pilař, Klíma.