Francouz a Hertl byli za hvězdy, Kubalík gólem odpověděl na kritiku

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
VŠECHNA VIDEA ZDE

SOUHRN | Tomáš Hertl přispěl v NHL vyrovnávacím gólem k vítězství San Jose 2:1 po nájezdech nad Nashvillem a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Druhou hvězdou byl ještě v sobotním programu zvolen Pavel Francouz, který předvedl 39 zákroků a dovedl Colorado k výhře 4:2 nad Columbusem. Filip Chlapík premiérovým gólem sezony pomohl Ottawě porazit Carolinu 4:1.

Dominik Kubalík, který se minule nevešel do sestavy, vstřelil jednu branku Chicaga při prohře v Pittsburgu 2:3 po nájezdech. David Rittich mohl být prvním gólmanem, který v této sezoně vychytal deset výher. Český brankář ale s Calgary podlehl St. Louis 2:3 v prodloužení. Jakub Vrána asistoval u dvou branek Washingtonu, který zvítězil 5:2 nad Vegas.

Hertl, který je nejproduktivnějším hráčem San Jose (7+11), vyrovnal ve 46. minutě z dorážky. Odchovanec pražské Slavie mohl ještě v základní hrací době rozhodnout. Po přihrávce Radima Šimka od zadního mantinelu se ocitl sám před brankou, ale těsně minul. Hertl mohl utkání ukončit i ve třetí sérii penaltového rozstřelu, jenže neuspěl. Nájezdy rozhodl až v sedmém kole Timo Meier, který se v rozstřelu prosadil jako jediný.

"Byl to náš nejlepší výkon v sezoně, navíc proti opravdu dobrému týmu. Každý další zápas musíme hrát stejně, celých šedesát minut bylo skvělých. Zasloužili jsme si dva body," prohlásil Hertl, který v posledních třech zápasech nasbíral šest bodů (3+3). Český útočník byl s pěti pokusy nejpilnějším střelcem a jeho výkon vyzdvihl i trenér San Jose Peter DeBoer. "Hrál excelentně," podotkl.

Francouz je při zranění Philippa Grubauera dočasnou jedničkou a obě branky pustil v úvodní třetině, po kterých Columbus vedl 1:0 a 2:1. Poprvé českého gólmana překonal v přesilové hře Emil Bemström, k němuž se odrazila zblokovaná střela a puk poslal do odkryté branky. Ve druhém případě nestihl Francouz zkrotit lapačkou ránu Zacha Werenského z levého kruhu, ale od té chvíle kryl všech 23 střel. Jeho výkon předčil pouze Cale Makar, který dvěma góly otočil na 3:2.

Chlapík otevřel skóre v polovině třetiny a v sedmnácté minutě zvýšili během pouhých čtyř sekund Vladislav Naměstnikov a Jean-Gabriel Pageau na 3:0. Stalo se teprve podesáté v historii NHL, že by jeden tým skóroval dvakrát v rozmezí čtyř sekund a méně.

"Ukazujeme, že můžeme porážet nejlepší týmy v NHL. To nám dodává sebevědomí. Každý je taky hladový, každý chce vyhrávat, každý chce hrát. Je to teď zábava," řekl Chlapík, který byl před dvěma týdny povolán z farmy do hlavního týmu. Od té doby vyhrála Ottawa ve čtyřech z pěti zápasů a odlepila se z posledního místa NHL.

Carolina, jejíž brankář Petr Mrázek zůstal na střídačce, v polovině utkání snížila trefou Andreje Svečnikova. Ottawu v závěru uklidnil čtvrtým gólem Brady Tkachuk. Útočník poražených Martin Nečas, který v předchozích čtyřech zápasech bodoval (1+3), vyšel naprázdno.

Kubalík odpověděl tím nejlepším možným způsobem na kritiku trenéra Jeremyho Collitona, který o českém hráči řekl, že trochu polevil. Plzeňský rodák si připsal čtvrtý zásah v sezoně, když z přečíslení tří na jednoho otevřel po přihrávce Brandona Saada skóre. Chicago vzápětí zvýšilo, ale Pittsburgh vyrovnal a obrat dokonal v nájezdech i bez Sidneyho Crosbyho, který z utkání odstoupil kvůli zranění.

Calgary smazalo v závěrečných deseti minutách dvougólové manko, ale David Perron rozhodl v přesilové hře o vítězství obhájce Stanleyova poháru. Rittich, který si připsal 25 zákroků, nemohl ani za první dva góly. Úvodní padl z dorážky, druhý střelou bez přípravy z mezikruží.

Washington dobře začal, po šesti minutách vedl 2:0. U obou branek asistoval Vrána - už po 52 sekundách udeřil z úniku Jevgenij Kuzněcov a po další přihrávce českého útočníka se prosadil z mezikruží Tom Wilson. Vegas v dalším průběhu dvakrát snížilo na rozdíl jedné branky, ale v závěru zpečetil Nicklas Bäckström dvěma trefami šestou výhru domácích za sebou.

Výsledky NHL

NY Islanders - Florida 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 6. Barzal, 47. Mayfield - 47. Barkov. Střely na branku: 36:38. Diváci: 13.100. Hvězdy zápasu: 1. Greiss, 2. Barzal (oba NY Islanders), 3. Barkov (Florida).

Toronto - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 31. Dermott, 44. W. Nylander - 9. P. Myers, 19. Lindblom, rozhodující sam. nájezd Couturier. Střely na branku: 40:32. Diváci: 19.279. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Elliott (oba Philadelphia), 3. Andersen (Toronto).

Montreal - Los Angeles 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Branky: 11. a 17. S. Weber, 11. Thompson - 23. Kopitar, 54. Lizotte. Střely na branku: 37:33. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. S. Weber, 2. Price (oba Montreal), 3. Quick (Los Angeles).

Ottawa - Carolina 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky: 10. Chlapík, 17. Naměstnikov, 17. Pageau, 56. B. Tkachuk - 31. Svečnikov. Střely na branku: 39:30. Diváci: 12.276. Hvězdy zápasu: 1. A. Nilsson, 2. Pageau, 3. Chlapík (všichni Ottawa).

Pittsburgh - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 37. Guentzel, 51. Rust, rozhodující sam. nájezd McCann - 28. Kubalík, 29. P. Kane. Střely na branku: 31:31. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. P. Kane (Chicago).

Washington - Vegas 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky: 52. a 60. Bäckström, 1. Kuzněcov (Vrána), 6. T. Wilson (Vrána), 36. Siegenthaler - 9. Pacioretty, 38. R. Smith. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Siegenthaler, 3. Bäckström (všichni Washington).

Arizona - Minnesota 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)

Branky: 9. Grabner, 13. Chychrun, 29. Hinostroza - 24. Koivu, 34. Fiala, 40. Dumba, 45. Hartman. Střely na branku: 35:24. Diváci: 14.428. Hvězdy zápasu: 1. Hartman (Minnesota), 2. Hinostroza (Arizona), 3. Spurgeon (Minnesota).

Colorado - Columbus 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Branky: 31. a 37. Makar, 16. Girard, 58. Kadri - 5. Bemström, 20. Werenski. Střely na branku: 36:41. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání, inkasoval dvě branky z 41 střel a úspěšnost zásahů měl 95,12 procenta. Diváci: 18.070. Hvězdy utkání: 1. Makar, 2. Francouz, 3. Kadri (všichni Colorado).

Calgary - St. Louis 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky: 51. M. Tkachuk, 57. Hamonic - 4. Barbašev, 34. R. O'Reilly, 63. Perron. Střely na branku: 29:28. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly (St. Louis), 2. M. Tkachuk (Calgary), 3. Pietrangelo (St. Louis).

San Jose - Nashville 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 46. Hertl, rozhodující sam. nájezd Meier - 35. F. Forsberg. Střely na branku: 32:25. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Vlasic, 3. M. Jones (všichni San Jose).

Filip Chlapík premiérovým gólem sezony pomohl Ottawě porazit Carolinu 4:1.