SESTŘIH: Olomouc – Kometa 1:3. Bitvu rozhodl Zaťovič, Brňané jsou už třetí

TOP VIDEA
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kometa si spravila chuť po posledním výprasku od Zlína. V sobotní dohrávce 9. kola Tipsport extraligy vyhráli Brňané na ledě Olomouce 3:1. Skóre zápasu sice otevřel domácí Lukáš Nahodil, o obrat se ale následně postarali Luboš Horký, Martin Zaťovič a Jan Hruška. Kometa se díky páté výhře z posledních šesti zápasů posunula už na třetí místo tabulky, Olomouc zůstává osmá.

Úvodní dějství velké šance nenabídlo. Domácího brankáře Konráda prověřil v úvodu Hruška, Malec dokázal přerušit přečíslení dvou na jednoho, když vystihl Nahodilovu přihrávku na Buriana. Vejmelka si pak poradil se zakončením Tomečka i Skladaného. Konrád zase kryl Lvův pokus.

Ve 22. minutě při Irglově vyloučení pomohla Konrádovi po Němcově pokusu od modré čáry levá tyč. Po Oleszově faulu se Hanáci ubránili i 20 sekund ve třech proti pěti. V 25. minutě při plném počtu hráčů na ledě si poradil olomoucký gólman s Jenyšovou šancí.

V 29. minutě se radovali z vedení domácí hráči. Burian za brankou úspěšně napadal Pyrochtu a puk se odrazil k Nahodilovi, který prostřelil Vejmelku. Ukončil tak čekání Olomouce na gól, trvající 188 minut a 26 sekund.

SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:3. Rozhodl Zaťovič, Brňané jsou třetí
Video se připravuje ...

Hned za 36 sekund Kometa vyrovnala. Ondruška při pokusu o kličku za brankou obral o puk Plekanec a našel bekhendem mezi kruhy osamoceného Horkého, který se trefil k levé tyči.

Vzápětí při trestu Horkého mohl vrátit domácím vedení Irgl, ale místo zakončení nepřesně přihrál. V 37. minutě se snažil překvapit Vejmelku objetím branky Olesz, ale brněnský gólman zasáhl.

V poslední minutě druhé části měl po návratu z trestné lavice velkou šanci i domácí Strapáč. Po spolupráci s Kolouchem se dostal sám před Vejmelku, kterému po jeho blafáku do bekhendu pomohla levá tyč.

V úvodu třetí třetiny nevyužil po Tomečkově přihrávce možnost ani osamocený Klimek. V čase 41:05 se radovala Kometa. Kusko našel mezi kruhy Zaťoviče, který zamířil přesně k levé tyči. Další možnost měl Pyrochta a v 45. minutě už to bylo o dva góly. Vyrůbalíkovi sebral puk Hruška a překonal domácího brankáře mezi betony.

Zvýšit náskok Komety mohl ještě dvakrát Lev, jehož pokus v polovině závěrečného dějství Konrád zlikvidoval a v 54. minutě pomohla olomouckému gólmanovi horní tyč. Potom měl i v oslabení možnost Hruška, ale stav se už nezměnil ani v power play.

Ohlasy trenérů:

Zdeněk Moták (Olomouc): „Nemůžu upřít bojovnost, nasazení a obětavost. Šli jsme do toho s tím, že odčiníme předchozí porážky. Bojovali jsme a hráli jsme dobře. Přežili jsme oslabení tři na pět a pak jsme šli do vedení. Bohužel jsme krátce po vstřelení naší branky dostali gól na 1:1. Další šance jsme nevyužili. Ve třetí třetině jsme udělali hrubé chyby. Kometa to umí trestat a potrestala to.“
Petr Fiala (Brno): „Potřebovali jsme po posledním zápase vyhrát. Domácí taky prohráli, ale 0:2 a 0:7 je rozdíl. Chtěli jsme porážku odčinit. Pomohl nám Vejmelka, který měl v první třetině dost těžkých zákroků. Domácí byli trochu lepší, lépe bruslili. Důležité bylo, že jsme hned srovnali, druhá věc byla šance Strapáče po návratu z trestné lavice. Asi by to bylo jiné, kdyby domácí vedli. Třetí gól nás hodně uklidnil. Na domácích bylo vidět, že jsou nervóznější. Jsem rád, že to naši hráči v závěru při power play odpracovali a máme tři body.“

Olomouc - Kometa: pozápasový rozhovor - Zdeněk Moták

Olomouc - Kometa: pozápasový rozhovor - Petr Fiala

Góly

Domácí: 28:26. Nahodil

Hosté: 29:00. L. Horký, 41:05. Zaťovič, 44:35. Hruška

Sestavy

Domácí: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Valenta, Švrček, Dujsík, A. Rutar – Ostřížek, Klimek, V. Tomeček – Strapáč, Kolouch, Irgl – Burian, Nahodil, Olesz – Hecl, Skladaný, Kořenek.

Hosté: Vejmelka (Klimeš) – Pyrochta, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, D. Mikyska – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec (A), L. Horký – Orsava, Hruška, Lev – Kucsera, Kusko, Jenyš.

Klíčové momenty zápasu:

Olomouc - Kometa Brno: Technický problém v Olomouci! Na mantinelu se odloupl kus plastu

Olomouc - Kometa Brno: Před zápasem na stadionu uctili památku Karla Gotta

Olomoučtí hokejisté zůstali po utkání znovu smutní, prohra s Kometou byla už čtvrtá v řadě