Hertl pomohl k výhře třemi body, Voráčkovy góly k vítězství nevedly

ČTK ČTK
17. 10. 2019 6:39
Český útočník Jakub Voráček třemi body za dvě branky a asistenci jen zmírnil porážku hokejistů Philadelphie ve středečním utkání NHL v Edmontonu, kde Flyers podlehli 3:6. Naopak po tříbodovém představení se mohl radovat Tomáš Hertl, který gólem a dvěma přihrávkami pomohl San Jose k výhře nad Carolinou 5:2.
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Milan Kammermayer

Jednou brankou přispěl k vítězství Washingtonu 4:3 nad Torontem Jakub Vrána. Bodoval také Dominik Simon z Pittsburghu, který ukončil neporazitelnost Colorada výhrou 3:2 v prodloužení.

Voráček se dočkal prvních bodů v pátém utkání sezony, kterou Philadelphia zahájila v pražské O2 areně proti Chicagu (4:3). V 8. minutě v přesilové hře nejprve vyrovnal na 1:1, pak se znovu prosadil za stavu 1:6. V čase 55:20 jeho střelu od modré čáry tečoval úspěšně Oskar Lindblom a 138 vteřin před koncem Voráček v početní výhodě snížil na konečných 3:6.

Hertl asistoval v úvodním dějství u dvou branek Evandera Kanea, který otevřel skóre a poté zvýšil náskok Sharks na 3:1. Dvaapadesát sekund před koncem Hertl při power play gólem do prázdné branky zpečetil výsledek zápasu.

Vrána se do branky Toronta trefil v 19. minutě a odstartoval obrat Washingtonu z 0:2 na 4:2. Ve druhé části během 78 sekund skórovali Jevgenij Kuzněcov, Nicklas Bäckström a John Carlson. Kapitán Maple Leafs John Tavares v závěru zápasu jen snížil.

Colorado v Pittsburghu vedlo od čtvrté minuty po gólu Matta Calverta. Domácí vyrovnali zásluhou kapitána Sidneyho Crosbyho a v závěru druhé části vývoj otočili. Souhru první formace zakončil Jake Guentzel, jemuž nahrávali Crosby se Simonem.

Ztrátu smazal ve 43. minutě Nathan MacKinnon. V čase 63:57 ale rozhodl v oslabení Brandon Tanev, po jehož nahození si puk srazil do branky kapitán Colorada Gabriel Landeskog.

Výsledky NHL:

Washington - Toronto 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Branky: 19. Vrána, 26. Kuzněcov, 26. Bäckström, 27. J. Carlson - 5. K. Kapanen, 11. Michejev, 58. Tavares. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. J. Carlson, 2. Bäckström (oba Washington), 3. K. Kapanen (Toronto).

Columbus - Dallas 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky: 8. Werenski, 16. Wennberg, 50. Milano - 19. Heiskanen, 60. Pavelski. Střely na branku: 35:32. Diváci: 14.683. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Wennberg, 3. Milano (všichni Columbus).

Pittsburgh - Colorado 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 18. Crosby, 36. Guentzel (Simon), 64. B. Tanev - 4. Calvert, 43. MacKinnon. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.458. Hvězdy zápasu: 1. B. Tanev, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. MacKinnon (Colorado).

Edmonton - Philadelphia 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Branky: 2. a 37. Draisaitl, 15. Bear, 33. McDavid, 35. Nugent-Hopkins, 44. Manning - 8. a 58. Voráček, 56. Lindblom (Voráček). Střely na branku: 22:52. Diváci: 17.107. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Koskinen, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).

Anaheim - Buffalo 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Branky: 19. a 40. Henrique, 21. Rakell, 30. Getzlaf, 57. Silfverberg - 8. Eichel, 17. Olofsson. Střely na branku: 31:33. Diváci: 15.193. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Silfverberg, 3. Rakell (všichni Anaheim).

San Jose - Carolina 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Branky: 9., 18. a 20. E. Kane (na první a třetí Hertl), 35. Goodrow, 60. Hertl - 11. D. Hamilton, 56. Haula. Střely na branku: 22:38. Diváci: 15.143. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. M. Jones, 3. Goodrow (všichni San Jose).

6. Dallas 8 1 1 6 15:26 3
7. Minnesota 6 1 0 5 14:25 2