Karlovy Vary porazily v předehrávce hokejové extraligy Litvínov 4:3 v prodloužení

Hokejisté Karlových Varů porazili v předehrávce 9. kola hokejové extraligy Litvínov 4:3 v prodloužení a zabrali po pěti porážkách za sebou. V čase 62:51 rozhodl útočník Petr Koblasa. Severočeši ve čtvrtém utkání venku v sezoně poprvé bodovali, ale prohráli šestý z posledních sedmi zápasů.

Tento článek je více než rok starý.

Karlovy Vary (Aktualizováno: 21:43 9. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Karlových Varů se radují z výhry nad Litvínovem

Hokejisté Karlových Varů se radují z výhry nad Litvínovem | Zdroj: ČTK

Podkrušnohorské derby začalo v opatrnějším tempu a v úvodu si ani jeden tým nevytvořil větší brankovou příležitost. V 9. minutě ale kuriózním způsobem otevřel účet zápasu Petružálek, kterému stačilo pouze vložit hokejku do rozehrávky Graňáka a překvapený Novotný jen sledoval, jak puk skončil za jeho zády.

Zlín rozdrtil Kometu 7:0. Pardubicím pomohlo odvolání trenéra Lubiny, po čtyřech porážkách vyhráli

Číst článek

Když se domácí oklepali z nešťastné branky, prosmýkl se v 15. minutě mezi litvínovskými obránci Vondráček a prostřelil Januse mezi betony. Aktivnější Energie otočila skóre v 18. minutě. Při Kašparově vyloučení využil přesilovou hru Flek, který zužitkoval Grígerovu přihrávku zpoza branky.

Na začátku druhého dějství Novotný zlikvidoval příležitosti agilního Jarůška a Petružálka, ale ve 24. minutě za něj už zapadla Jarůškova nenápadná střela. Zatímco Litvínov potrestal v této fázi každou chybu domácích, pozorný Janus v polovině zápasu dokázal mimo jiné zneškodnit při samostatném nájezdu i Koblasův blafák.

Když následně po dorážce Skuhravého skončil puk za zády litvínovského gólmana, sudí po konzultaci s videorozhodčím branku neuznali. Ve 34. minutě neudržel nervy na uzdě Koblasa a po naražení protihráče na mantinel obdržel trest na dvě plus deset minut.

Ve třetí části po úvodním náporu Severočechů ujel Rachůnek a po 53 vteřinách hry vrátil vedení na stranu domácích. Po zbytek třetiny se šance střídaly na obou stranách. V závěru se hosté tlačili za vyrovnáním a v 58. minutě se dočkali. Bombou od pravého mantinelu se podruhé v zápase trefil Petružálek.

Domácí ještě v poslední minutě řádné hrací doby mohli potrestat špatné střídání Litvínova, ale nabídnutou přesilovku nevyužili. A to ani její zbytek v prodloužení. V 63. minutě ale rozhodl ve prospěch Energie Koblasa, který projel přes celé hřiště a z levého kruhu překonal Januse.

Předehrávka 9. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Vondráček (Skuhravý, M. Rohan), 18. Flek (Gríger, T. Rachůnek), 41. T. Rachůnek (Flek), 63. Koblasa - 9. J. Petružálek, 24. Jarůšek (Ščotka), 58. J. Petružálek (V. Hübl, F. Lukeš). Rozhodčí: Pešina, Hradil - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 1:3, navíc Koblasa 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3399.

Sestavy:

Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, Kubka - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Raška, T. Mikúš - Kohout, T. Knotek, Gorčík - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři: Pešout a Mariška.

Litvínov: Janus - Jánošík, Kubát, J. Říha, Ščotka, Štich, L. Doudera - L. Kašpar, V. Hübl, F. Lukeš - Jarůšek, M. Hanzl, J. Petružálek, - Jurčík, Helt, Trávníček - Myšák, J. Mikúš, Gerhát. Trenéři: Šlégr, Kotrla a Skuhrovec.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 9. 10. 2019)