Francouz vychytal Coloradu výhru nad Columbusem, Hertl byl hvězdou utkání proti Nashvillu

Útočník Tomáš Hertl přispěl v NHL vyrovnávacím gólem k vítězství San Jose 2:1 po nájezdech nad Nashvillem a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Druhou hvězdou byl ještě v sobotním programu zvolen Pavel Francouz, který předvedl 39 zákroků a dovedl Colorado k výhře 4:2 nad Columbusem. Filip Chlapík premiérovým gólem sezony pomohl Ottawě porazit Carolinu 4:1.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Francouz se znovu po povolání z farmy představil v NHL

Pavel Francouz. | Foto: David Zalubowski | Zdroj: ČTK/AP

Dominik Kubalík, který se minule nevešel do sestavy, vstřelil jednu branku Chicaga při prohře v Pittsburgu 2:3 po nájezdech. David Rittich mohl být prvním gólmanem, který v této sezoně vychytal deset výher. Český brankář ale s Calgary podlehl St. Louis 2:3 v prodloužení. Jakub Vrána asistoval u dvou branek Washingtonu, který zvítězil 5:2 nad Vegas.

Hertl, který je nejproduktivnějším hráčem San Jose (7+11), vyrovnal ve 46. minutě z dorážky. Odchovanec pražské Slavie mohl ještě v základní hrací době rozhodnout. Po přihrávce Radima Šimka od zadního mantinelu se ocitl sám před brankou, ale těsně minul. Hertl mohl utkání ukončit i ve třetí sérii penaltového rozstřelu, jenže neuspěl. Nájezdy rozhodl až v sedmém kole Timo Meier, který se v rozstřelu prosadil jako jediný.

Francouz je při zranění Philippa Grubauera dočasnou jedničkou a obě branky pustil v úvodní třetině, po kterých Columbus vedl 1:0 a 2:1. Poprvé českého gólmana překonal v přesilové hře Emil Bemström, k němuž se odrazila zblokovaná střela a puk poslal do odkryté branky. Ve druhém případě nestihl Francouz zkrotit lapačkou ránu Zacha Werenského z levého kruhu, ale od té chvíle kryl všech 23 střel. Jeho výkon předčil pouze Cale Makar, který dvěma góly otočil na 3:2.

Chlapík otevřel skóre v polovině třetiny a v sedmnácté minutě zvýšili během pouhých čtyř sekund Vladislav Naměstnikov a Jean-Gabriel Pageau na 3:0. Stalo se teprve podesáté v historii NHL, že by jeden tým skóroval dvakrát v rozmezí čtyř sekund a méně.

Carolina, jejíž brankář Petr Mrázek zůstal na střídačce, v polovině utkání snížila trefou Andreje Svečnikova. Ottawu v závěru uklidnil čtvrtým gólem Brady Tkachuk. Útočník poražených Martin Nečas, který v předchozích čtyřech zápasech bodoval (1+3), vyšel naprázdno.

Kubalík odpověděl tím nejlepším možným způsobem na kritiku trenéra Jeremyho Collitona, který o českém hráči řekl, že trochu polevil. Plzeňský rodák si připsal čtvrtý zásah v sezoně, když z přečíslení tří na jednoho otevřel po přihrávce Brandona Saada skóre. Chicago vzápětí zvýšilo, ale Pittsburgh vyrovnal a obrat dokonal v nájezdech i bez Sidneyho Crosbyho, který z utkání odstoupil kvůli zranění.

Calgary smazalo v závěrečných deseti minutách dvougólové manko, ale David Perron rozhodl v přesilové hře o vítězství obhájce Stanleyova poháru. Rittich, který si připsal 25 zákroků, nemohl ani za první dva góly. Úvodní padl z dorážky, druhý střelou bez přípravy z mezikruží.

Washington dobře začal, po šesti minutách vedl 2:0. U obou branek asistoval Vrána - už po 52 sekundách udeřil z úniku Jevgenij Kuzněcov a po další přihrávce českého útočníka se prosadil z mezikruží Tom Wilson. Vegas v dalším průběhu dvakrát snížilo na rozdíl jedné branky, ale v závěru zpečetil Nicklas Bäckström dvěma trefami šestou výhru domácích za sebou.

NHL:
NY Islanders - Florida 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 6. Barzal, 47. Mayfield - 47. Barkov. Střely na branku: 36:38. Diváci: 13.100. Hvězdy zápasu: 1. Greiss, 2. Barzal (oba NY Islanders), 3. Barkov (Florida).

Toronto - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 31. Dermott, 44. W. Nylander - 9. P. Myers, 19. Lindblom, rozhodující sam. nájezd Couturier. Střely na branku: 40:32. Diváci: 19.279. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Elliott (oba Philadelphia), 3. Andersen (Toronto).

Montreal - Los Angeles 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky: 11. a 17. S. Weber, 11. Thompson - 23. Kopitar, 54. Lizotte. Střely na branku: 37:33. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. S. Weber, 2. Price (oba Montreal), 3. Quick (Los Angeles).

Ottawa - Carolina 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: 10. Chlapík, 17. Naměstnikov, 17. Pageau, 56. B. Tkachuk - 31. Svečnikov. Střely na branku: 39:30. Diváci: 12.276. Hvězdy zápasu: 1. A. Nilsson, 2. Pageau, 3. Chlapík (všichni Ottawa).

Pittsburgh - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 37. Guentzel, 51. Rust, rozhodující sam. nájezd McCann - 28. Kubalík, 29. P. Kane. Střely na branku: 31:31. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. P. Kane (Chicago).

Washington - Vegas 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 52. a 60. Bäckström, 1. Kuzněcov (Vrána), 6. T. Wilson (Vrána), 36. Siegenthaler - 9. Pacioretty, 38. R. Smith. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Siegenthaler, 3. Bäckström (všichni Washington).

Arizona - Minnesota 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Branky: 9. Grabner, 13. Chychrun, 29. Hinostroza - 24. Koivu, 34. Fiala, 40. Dumba, 45. Hartman. Střely na branku: 35:24. Diváci: 14.428. Hvězdy zápasu: 1. Hartman (Minnesota), 2. Hinostroza (Arizona), 3. Spurgeon (Minnesota).

Colorado - Columbus 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 31. a 37. Makar, 16. Girard, 58. Kadri - 5. Bemström, 20. Werenski. Střely na branku: 36:41. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání, inkasoval dvě branky z 41 střel a úspěšnost zásahů měl 95,12 procenta. Diváci: 18.070. Hvězdy utkání: 1. Makar, 2. Francouz, 3. Kadri (všichni Colorado).

Calgary - St. Louis 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 51. M. Tkachuk, 57. Hamonic - 4. Barbašev, 34. R. O'Reilly, 63. Perron. Střely na branku: 29:28. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly (St. Louis), 2. M. Tkachuk (Calgary), 3. Pietrangelo (St. Louis).

San Jose - Nashville 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 46. Hertl, rozhodující sam. nájezd Meier - 35. F. Forsberg. Střely na branku: 32:25. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Vlasic, 3. M. Jones (všichni San Jose).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít