Pastrňák zazářil v NHL čtyřmi góly do sítě Anaheimu. Zacha si připsal gól a a dvě asistence

Útočník David Pastrňák poprvé v kariéře v NHL vstřelil čtyři góly v jednom zápase a v pondělním odpoledním utkání pomohl k vítězství Bostonu 4:2 nad Anaheimem. Trojnásobný vítěz Zlaté hokejky zaznamenal čtyři branky v zápase elitní zámořské ligy jako třináctý Čech v historii a první od Tomáše Hertla, jemuž se to podařilo před šesti lety.

Tento článek je více než rok starý.

Boston Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák z Bostonu slaví gól se spoluhráčem Zdenem Chárou

David Pastrňák z Bostonu slaví gól se spoluhráčem Zdenem Chárou | Foto: Isaiah J. Downing | Zdroj: Reuters

Třiadvacetiletý Pastrňák skóroval v každé třetině. Poprvé se trefil v přesilovce v 5. minutě bez přípravy z levého kruhu.

Druhou branku přidal ve 32. minutě z druhé strany opět „z první“.

Svou pohotovost havířovský rodák osvědčil ve 43. minutě dorážkou po buly a završil pátý hattrick kariéry. Střelecké představení pak zakončil o dvě minuty později opět v přesilové hře do odkryté branky po krásné nabídce Brada Marchanda.

Na čtyři góly Pastrňák potřeboval jen pět střel a svou bilanci v sezoně upravil na šest branek v šesti zápasech. Navzdory tomu, že ročník NHL nemá za sebou ani dva týdny, je český hokejista už třetím čtyřgólovým střelcem po Anthonym Manthovi z Detroitu a Jamesi Nealovi z Edmontonu.

Hůře dopadl zápas pro druhého českého útočníka Bruins Davida Krejčího, jenž pravděpodobně kvůli zranění na začátku druhé třetiny odstoupil.

Boston vyhrál páté z šesti utkání v sezoně a je druhý v tabulce Východní konference.

Pastrňák byl vyhlášen největší hvězdou večera, ocenění pro druhou hvězdu zápasu získal Pavel Zacha z New Jersey. Centr čtvrtého útoku Devils se v utkání proti Floridě poprvé v sezoně zapsal mezi střelce a k tomu si připsal dvě asistence. Zacha ve 22. minutě po prudké přihrávce Taylora Halla zvýšil už na 4:1, ale New Jersey třígólové vedení nestačilo. Hostující Panthers skóre pěti góly otočili a zvítězili 6:4.

Úřadující vítězové Stanley Cupu ze St. Louis přišli v závěru o výhru na ledě New York Islanders, kde do 55. minuty vedli 2:0. V čase 59:33 vyrovnal na 2:2 domácí Mathew Barzal a ve druhé minutě prodloužení rozhodl Devon Toews.

První vítězství v sezoně si v pátém utkání připsala Minnesota, jež vyhrála v Ottawě 2:0. Alex Stalock potřeboval na šesté čisté konto v kariéře 26 zákroků.

NHL:
Boston - Anaheim 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 5., 32., 43. a 45. Pastrňák - 38. Rakell, 57. Henrique. Střely na branku: 23:32. Diváci: 17 193. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Halák, 3. Marchand (všichni Boston).

Ottawa - Minnesota 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 50. V. Rask, 58. Parise. Střely na branku: 26:35. Diváci: 11.500. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. V. Rask (oba Minnesota), 3. Anderson (Ottawa).

New Jersey - Florida 4:6 (2:1, 2:2, 0:3)
Branky: 3. Hall (Zacha), 20. Bratt (Zacha), 21. Butcher, 22. Zacha - 30. a 40. Connolly, 1. Huberdeau, 41. Weegar, 48. Acciari, 56. Dadonov. Střely na branku: 21:34. Diváci: 13 208. Hvězdy zápasu: 1. Connolly (Florida), 2. Zacha (New Jersey), 3. Acciari.

NY Islanders - St. Louis 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 55. B. Nelson, 60. Lee, 62. D. Toews - 7. B. Schenn, 46. Tarasenko. Střely na branku: 32:23. Diváci: 10 355. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. D. Toews (oba Islanders), 3. B. Schenn (St. Louis).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít