dekorace plakátu
UDÁLOST JIŽ PROBĚHLA
september5
...možná příště...
Divadlo Broadway zve na Divadelní představení v Praze / Muzikály v Praze

muzikál MÝDLOVÝ PRINC v Divadle Broadway

Divadlo Broadway, Na Příkopě 988/31, Praha 1 - Staré Město 110 00 mapa

od 199,- Kč

www.mydlovy-princ.cz/...

Recenze pro tuto událost

 • 5.0/5 Hvězdiček
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Vlož recenzi
Hodnocení události: 5,0 out of 5

muzikál MÝDLOVÝ PRINC v Divadle Broadway

Synopse muzikálu Mýdlový Princ

Muzikál Mýdlový Princ - Hlavní postavou je mladý muž jménem Martin Marek, rodák z pražského Smíchova, který to v životě zatím nikam nedotáhl. Marně se pokouší už kolikátou sezónu prosadit se jako herec a zpěvák, což je sice obor, který vystudoval na konzervatoři, ale pro nějž - upřímně řečeno - nemá velké vlohy. Protože však neumí nic jiného, plácá se od konkurzu ke konkurzu, aniž by pořádně zavadil o práci. Jeho život provází pouze neúspěch, upomínky na nezaplacené složenky, soudní obsílky a exekuce. S přítelkyní Nikol právě prožívá vleklou vztahovou krizi, protože žádná rozumná dívka nechce mít za přítele nýmanda. Jeho osobní i profesní život je už takřka v troskách, takže zpráva o úmrtí otce je jen zdánlivě posledním hřebíčkem do rakve. Ne že by náš hrdina informaci o sklonu svého táty nějak zvlášť prožíval. Otec opustil rodinu, když byly malému Martinovi pouhé tři roky a on jej od té doby neviděl. Celý život cítí ke svému otci spíše hořkou nenávist.

Všechno se začne měnit od chvíle, kdy je Martin pozván k notáři, aby se seznámil s otcovou poslední vůlí. Notář Martinovi sděluje, že jeho otec vlastnil na Šumavě pár zajímavých nemovitostí včetně několika stovek hektarů lesů a polností. Slušný majeteček pro nezaměstnaného herce! A Martin je jediným právoplatným a univerzálním dědicem. Jenže nabytí dědictví má poněkud netradiční podmínku. Martinův otec byl zapálený amatérský herec a dědictví připadne pouze tomu, kdo v malebné šumavské vesničce jménem Tuškov obnoví dávno zaprášenou slávu místního ochotnického spolku a s nastudovanou hrou dovede tento spolek až do národního kola Jiráskova Hronova. Martin se tedy vydává do hlubokých šumavských lesů, kde lišky dávají dobrou noc.

Když však Martin přijede do na pohřeb svého otce, se zármutkem zjišťuje, že žádný amatérský spolek v místě už řadu let neexistuje. Pokud bude chtít získat své dědictví, bude muset zdější amatérské divadlo znovu založit. Aby celý projekt šel realizovat co nejrychleji a neúčelněji, Martin předstírá, že pracuje v Praze jako režisér a producent. Proto se mu na konkurz začínají hlásit skutečně velmi různorodé lidské existence. Od svérázných šumaváků, kteří mají osobitý vztah k umění, přes místní dívky, které se sem hlásí, aby ulovily bohatého pracháče až po exhibionisty, kteří se prostě jen rádi předvádějí. Martin má tedy své první herce, začínají první zkoušky a s tím spojené první nesnáze.

Aby Martin zvýšil naděje na účast v celostátním kole Jiráskova Hronova, rozhodne se, že napíše a nastuduje původní muzikál. Část ochotníků je tím nadšena, část zděšena. Ale protože náš hlavní hrdina slíbil všem zúčastněným tučný honorář za dosažený cíl, celá komunita se intenzivně vrhá do velkého dobrodružství. V průběhu těchto příprav se najde místo i pro lásku. A náš režisér navazuje slibně se rozvíjející vztah s učitelkou Zuzanou. Netuší však, že už je maminkou dvou velmi extravagatních dětí. Ve chvíli, kdy se to dozví, objevují se v jejich vztahu první šrámy. Nakonec Martin dojde k chlapskému závěru, že když ženská stojí za to, pak je možné ji milovat i s několika malými ďáblíky. Druhou krizí projde vztah Martina a Zuzany v okamžiku, kdy na Šumavu přijíždí bývalá Martinova přítelkyně Nikol. Dozvěděla se totiž o Martinově dědictví a ráda by s Martinem svůj vztah oživila, teď když je z něj milionář. Martin musí řešit velké citové dilema. Vrátit se zpátky k přítelkyni nebo pokračovat v dobře načatém vztahu s Zuzanou? V této napjaté atmosféře dál probíhají zkoušky souboru, což se neobejde bez mnohých komických situací a současně probíhá skrytý boj mezi Martinem a tajemnicí divadla. Paní Hadravová, tak se tato zapálená amatérka jmenuje, si totiž dělala zálusk na vedení divadla. Proto se snaží všemožnými intrikami Martinův záměr překazit. Celá záležitost zajde tak daleko, že se jí to téměř povede. Ale Martin, výrazně podporován svým kamarádem Bobem Šimkem si naštěstí ví rady v každé složité situaci.

A tak se po mnoha peripetiích skutečně podaří Divadelnímu spolku "Šumavan” dostat se až na Celostátní kolo Jiráskova Hronova, ale kvůli intrikám paní Hadravové ještě zdaleka není vyhráno. Dramatická zápletka vrcholí těsně před samotným vystoupením, kdy naděje na získání dědictví téměř pohasnou. Je tu však ještě Zuzana, které se podaří vše na poslední chvíli zachránit. Ale jak se ukáže, ani tohle není defintivní konec. Ještě nás čeká nejedno překvapení.

V příběhu ze zapadlého koutu šumavských hvozdů se můžete těšit na vynikající herecké představitele stejně jako na mimořádné pěvecké výkony zpěváků. MÝDLOVÝ PRINC je muzikálová komedie se silnými lidskými příběhy. Je to muzikál, který vás může překvapit svou pravdivostí stejně jako poznáním, že na jevišti možná zahlédnete kousek sama sebe. Nejlepší písničky Václava Neckáře jsou už jen milým bonusem a sladkou smetanou v koktejlu, který jsme pro vás namíchali.

V představení plném kabaretních tanců, černého humoru, dvojsmyslů, politických narážek a fejkových bondů uvidíte kromě Ivany Chýlkové, Jana Krause, Moniky Absolonové, Petra Fejka a mnoha dalších i pověstné cabanovské girls. Velkolepou show spojující předem nespojitelné budete buď milovat nebo nenávidět.

Osoby a obsazení muzikálu Mýdlový Princ

 • Martin Marek, nezaměstnaný herec: MARTIN DEJDAR, SAGVAN TOFI, PETER PECHA, MARTIN PÍSAŘÍK, PETER PECHA
 • Zuzana Adamová, učitelka: TEREZA KOSTKOVÁ, JITKA SCHNEIDEROVÁ, IVANA JIREŠOVÁ, MALVÍNA PACHLOVÁ
 • Bob Valenta, majitel herecké agentury: ALEŠ HÁMA, VÁCLAV KOPTA, BRONISLAV KOTIŠ, BRAŇO POLÁK
 • Nikol Čížková, Martinova přítelkyně: IVANA JIREŠOVÁ, VĚRA VODIČKOVÁ, MALVÍNA PACHLOVÁ, VĚRA VODIČKOVÁ
 • Josef Kasperkevič, automechanik: PETR KUTHEIL, MICHAL KAVALČÍK
 • Zdeněk Bečvář, lesní dělník: DENNY RATAJSKÝ, BRAŇO POLÁK, MICHAL KAVALČÍK, BRONISLAV KOTIŠ, PETR SEMERÁD, PETER PECHA
 • Marie Šafaříková, zootechnička: OLGA LOUNOVÁ, KAROLINA GUDASOVÁ, VERONIKA STÝBLOVÁ, VERONIKA ZELNÍČKOVÁ
 • Ondřej Skýpala, majitel cukrárny: JAROMÍR NOSEK, LUKÁŠ PEČENKA, JOSEF VÁGNER, MARTIN SCHREINER
 • Jaroslav Kintz, důchodce na penzi: VLASTIMIL ZAVŘEL, LUDĚK NEŠLEHA
 • Květoslava Hadravová, tajemnice: JAROSLAVA OBERMAIEROVÁ, VLASTA PETERKOVÁ, JANA SYNKOVÁ, VLASTA PETERKOVÁ
 • Andrea Lipinská, kadeřnice: ANDREA HOLÁ, PAVLÍNA ĎURIAČOVÁ
 • Klára, dcera Zuzany: NATÁLIE GROSSOVÁ, INES BEN AHMED
 • Michal, syn Zuzany: FILIP ANTONIO, FILIP VLASTNÍK, MATĚJ ŘÍHA
 • MUŽI: Ondřej Černý, Lukáš Pečenka, Peter Pecha, Petr Ryšavý, Petr Semerád, Martin Schreiner, Petr Šudoma, Ladislav Korbel
 • ŽENY: Aneta Dobešová, Ilona Maňasová, Markéta Pešková, Markéta Švábová, Petra Vašková, Věra Vodičková, Veronika Zelníčková, Michaela Novotná

Autoři muzikálu Mýdlový Princ

 • RADEK BALAŠ: libreto, režie, choreografická koncepce hudebních čísel
 • DANIEL DVOŘÁK: scénografie
 • ROMAN ŠOLC: Kostýmní výtvarník
 • TOMÁŠ KUŤÁK: choreografie
 • JANA BALAŠOVÁ TRČKOVÁ: pěvecké nastudování, asistentka režie
 • MONIKA KOBROVÁ: asistentka režie


 • Aktuálně
 • Události
 • Firmy
 • Nabídky

Kam teď? ... další akce

Tématické meditační večery

18. Dubna18. Dubna

Kulturní centrum , Jordana Jovkova 3427/20, Praha 4 - Modřany, 14300

480

Tématické meditační večery - Vnitřní klid a síla

18. Dubna18. Dubna

Kulturní centrum , Jordana Jovkova 3427/20, Praha 4 - Modřany, 14300

480

Duchovní shromáždění Společenství Josefa Zezulky

19. Dubna

Sál JZ, Soukenická 1190/21, Praha 1

dobrovolné

Batosnění - Poetická inscenace pro děti od 10 měs.-3 roky

23. Dubna23. Dubna

Kulturní centrum , Jordana Jovkova 3427/20, Praha 4 - Modřany, 14300

120

Večery s rodinnými konstelacemi

25. Dubna25. Dubna

Kulturní centrum , Jordana Jovkova 3427/20, Praha 4 - Modřany, 14300

450