Vše o Praze na Dlani a informace k projektu

Níže naleznete základní informace jak k projektu Praha na Dlani tak vše potřebné co by se Vám mohlo dříve nebo později hodit.

Něco o historii a myšlenka

Internetový portál Praha na Dlani vznikl v roce 2012 za účelem propagace aktivit firem, spolků a organizací působících na území města Prahy. Tak jako každý projekt si prošel svým vývojem a postupně se přidávali nebo odebírali služby a sekce tohoto portálu. Poslední přestavba portálu Praha na Dlani, proběhla v roce 2019 za účelem implementace nových služeb a nového grafického rozhraní pro lepší uživatelskou přístupnost.

Informace o tvorbě a provozu portálu

Provoz portálu zajišťuje společnost My City Network s.r.o. se sídlem v Praze, jejímž jediným vlastníkem je autor projektu Radek Lastovička, v případě potřeby naleznete základní informace v kontaktech.

Tak jako u každého obdobného projektu je vyžadována pro vkládání nebo editaci příspěvků registrace. Čímž daný uživatel musí souhlasit jak se všeobecnými podmínkami tak se zpracováním osobních údajů dle normy GDRP.

Na portále Praha na Dlani tak jako úplně na každé jiné internetové stránce jsou využívány Cookies za účelem uchovávání nutných informací o identitě uživatelů a návštěvníků.

Základní sekce portálu Praha na Dlani

 • Průvodce Prahou - Informační a encyklopedická sekce portálu , kde publikovaný obsah je plně pod kontrolou autorů a administrátorů - pokud by jste chtěli tuto sekci obohatit můžete zaslat e-mail s podklady.
 • Aktuálně - Aktuální zpravodajství má především informační obsah o aktuálním dění u nás v Praze, ve zbytku Česka, v Evropě nebo ve světě. Pokud by jste měli zájem o zveřejnění tiskové zprávy, PR článku nebo důležitého oznámení, můžete poslat podklady e-mailem s nutnými kontakty, o možnosti zveřejnění budete informováni.
 • Akce v Praze - Sekce určena k propagaci kulturních, sportovních, společenských a firemních akcích. Nejedná se o klasický kulturní kalendář neb akce může mít i podobu kurzu, nebo informace o možných výprodejích nebo slevách. Určeno pouze pro zveřejňování pražských akcí a událostí.
 • Firmy v Praze - Sekce určena k propagaci pražských firem, organizací, spolků nebo fyzických osob - nejedná se o klasický firemní katalog, neb je možnost podpořit i jakékoli stránky věnované Praze - nicméně tato sekce je pod permanentní kontrolou a tudíž zakládat firmy nebo stránky z jiného regionu než Praha je pro Vás čistým plýtváním časem.
 • Inzerce Zdarma - sekce otevřená všem, tudíž zde není podmínka jako u firem, že se musí jednat striktně o pražský subjekt. Nicméně tato sekce je kontrolována a každý inzerát projde kontrolou. Je PŘÍSNÝ ZÁKAZ inzerovat: půjčky, spoření, finanční poradenství, investice, piramidové systémy a obdobné služby nebo produkty.

Partneři, poděkování a odkazy portálu Praha na Dlani

Rádi bychom poděkovali autoru maskotů portálu Praha na Dlani (ilustrace havranů), panu Karlu Hejkalovi (Kresby a ilustrace na zakázku), jeho práci považujeme za originální a profesionální.

Podpora pro nadace

Budeme rádi, pokud věnujete drobný čas k pročtení následujících nadací, které svou činností pomáhají tam kde je to potřeba.

 • nadace DOBRÝ ANDĚL - finanční pomoc pro nemocné v tíživé situlaci - Dobří andělé mohou přispívat pomocí trvalých nebo běžných platebních příkazů na účet č. 8001008 / 5500, kde jako variabilní symbol zadají svoje Andělské číslo. Toto unikátní číslo získají Dobří andělé ihned po registraci do systému. Zároveň mohou Dobří andělé sledovat využití svých finančních prostředků po přihlášení do Andělského účtu, který je přístupný následující pracovní den po registraci.
  Vždy první den v měsíci rovnoměrně rozdělíme všechny finanční prostředky přijaté v předchozím měsíci a ještě ten den je pošleme rodinám v nouzi.

 • obecně prospěšné společnosti ŽIVOT DĚTEM - pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem - Nemocným dětem můžete pomoci zasláním jednorázového nebo pravidelného příspěvku (trvalý příkaz) na číslo sbírkového účtu: 83297339 / 0800,
  Transparentní číslo účtu: 1117771700 / 5500 je určeno na sbírky, které vyhlašujeme pro konkrétní děti v domácí péči svých rodičů. Každé z těchto dětí má pro platbu vždy také svůj variabilní symbol.

 • obecně prospěšná společnost CENTRUM PARAPLE - pomoc lidem po náhle vzniklém poškození míchy - Stále přijímáme dary i tradičním způsobem na zveřejněný sbírkový účet,
  Konto veřejné sbírky 932932932 / 0300 Potvrzení o poskytnutí daru vám vystavíme obratem, pokud o něj požádáte a pošlete nám všechny relevantní a identifikační údaje k vaší platbě.

 • Aktuálně
 • Události
 • Firmy
 • Nabídky